Güney Akım Projesi -Gazprom, Macaristan ile nihai yatırım konusunda anlaştı

  • Yazı boyutu
Güney Akım Projesi
  -Gazprom, Macaristan ile nihai yatırım konusunda anlaştı

Güney Akım Projesi -Gazprom, Macaristan ile nihai yatırım konusunda anlaştı

Rus gaz şirketi Gazprom, Macaristan ile Güney Akım Projesi'nin gerçekleştirilmesine yönelik nihai yatırım kararında anlaşıldığını bildirdi.
     Gazprom'dan yapılan yazılı açıklamada, Gazprom Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Alexander Medvedev ve Proje Yönetim Dairesi Başkanı Leonid Chugunov'un, kararı imzalamak için Macaristan'a çalışma ziyaretinde bulundukları belirtildi.
     Açıklamada, MVM Macaristan Elektrik Özel Limited Şirketi Yöneticisi Csaba Bajiwas ile yapılan toplantıda imzalanan anlaşmayla, Güney Akım gaz boru hattının 229 kilometrelik Macaristan kısmının inşaatına dair nihai yatırım kararı alınmış oldu.
    
     -Güney Akım Projesi-
    
     Doğalgaz ihracat güzergahlarını çeşitlendirmeye çalışan Gazprom, Karadeniz'den Orta ve Güney Avrupa'ya doğalgaz taşıyacak bir boru hattı inşa etmek için Güney Akım Projesi'ni başlatmış ve proje için Bulgaristan, Sırbistan, Macaristan, Yunanistan, Slovenya, Hırvatistan ve Avusturya ile hükümetler arası anlaşmalar imzalamıştı.
     İnşaatı Aralık 2012'de başlayacak olan Güney Akımı Projesi'nde ilk doğalgaz sevkıyatının 2015 yılı sonunda yapılması bekleniyor.
    
    
    

Bu haberi 153 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir