Güney Akım Deniz Boru Hattı için nihai yatırım kararı

  • Yazı boyutu
Güney Akım Deniz Boru Hattı için nihai yatırım kararı

Güney Akım Deniz Boru Hattı için nihai yatırım kararı

Güney Akım doğalgaz Boru Hattı Projesi'nin yürütücüsü South Stream Transport şirketinin yönetim kurulu, projenin deniz kısmıyla ilgili nihai yatırım kararı aldı.
     Gazprom'dan yapılan yazılı açıklamada, Güney Akım doğalgaz Boru Hattı Projesi'nin yürütücüsü olan South Stream Transport şirketinin OAO Gazprom, ENI, EDF ve BASF SE temsilcilerinden oluşan yönetim kurulunun Milano'da toplandığı belirtildi.
     Toplantıda, projenin uygulama safhasına ilişkin temel konuları değerlendiren yönetim kurulunun, projenin deniz kısmıyla ilgili nihai yatırım kararı aldığı bildirildi.
     Açıklamada, OAO Gazprom Yönetim Kurulu Başkanı Aleksei Miller'in konuyla ilgili "Güney Akım, Avrupa'nın enerji güvenliğine çok ciddi katkı sağlayacak. Proje beraberinde, alıcılarımıza ulaşacak alternatif ve güvenilir doğalgaz arz güzergahları getirecek. Bugün verdiğimiz ve Güney Akım Projesi'nin uygulama safhasının başladığının işareti olan karar için hepimizi kutlamak isterim" ifadelerine yer verildi.
     Ayrıca, projenin uygulama safhasının bu yılın başında yönetim kurulu tarafından karara bağlanan koşullara ve takvime göre yürütüleceği kaydedildi.
    
    
    

Bu haberi 140 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir