Güneş Sigorta Genel Müdürü Serhat Süreyya Çetin: -"Sektör, başarılı ülke ekonomisinin…

  • Yazı boyutu
Güneş Sigorta Genel Müdürü Serhat Süreyya Çetin:
     -"Sektör, başarılı ülke ekonomisinin…

Güneş Sigorta Genel Müdürü Serhat Süreyya Çetin: -"Sektör, başarılı ülke ekonomisinin avantajını kullanmalı"

Güneş Sigorta Genel Müdürü Serhat Serhat Süreyya Çetin, "Sektör, başarılı ülke ekonomisinin avantajını kullanmalı" dedi.
     Sigortacılık sektörünün yarıyıl sonuçlarının açıklanmasının ardından sektör ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Güneş Sigorta Genel Müdürü Serhat Süreyya Çetin, sektörün, başarılı ülke ekonomisinden pay almasının yolunun tüm sigorta şirketlerini, uzun zamandır içinden çıkılmaz bir sarmala alan, irrasyonel fiyat rekabetinden ve motor branşı ağırlığından kurtaracak sektörel çözümlerden geçtiğini söyledi.
     2012 yılı ilk yarısında yüzde 17,5'lik artışla sektörün reel büyümeyi gerçekleştirdiğini belirten Çetin, "Buna rağmen gidilecek daha çok yol olduğunu Türkiye ekonomisinin dünyanın en büyük 16'ncı ekonomisi olarak her yıl önemli bir başarı gösterdiğini ifade etti.
     Ekonominin bu başarısına rağmen Türk sigorta sektörünün prim üretiminde dünya sıralamasında 36'ncı sırada yer aldığını kaydeden Çetin, "Bu tabloya baktığımızda bizim elimizde bulunan avantajları kullanmadığımız gerçeğiyle karşı karşıya kalıyoruz. Oysa sektörümüzün, genç ve dinamik nüfusa ve hızla gelişen bir ekonomiye sahip olma avantajını sonuna kadar kullanması, ekonomimizin gösterdiği başarıyı örnek alması ve takip etmesi gerekiyor" dedi.
     Sigorta sektörünün önceden bildiği ve yaptığı şeyleri değiştirmesinin şart olduğunu ifade eden Çetin, "Sektör olarak çok daha fazla üretim yapmamız, iyi bir risk analiziyle her riski doğru şekilde fiyatlandırmamız gerekiyor" ifadelerini kullandı.
     Güneş Sigorta olarak işlerine hiçbir zaman sigorta satmak olarak bakmadıklarını belirten Çetin, şunları kaydetti:
     "Bizim işimiz insanların hayatlarını, varlıklarını, sevdiklerini güvence altına almak. Onların kendilerini güvende hissederek gece rahat uyumalarını sağlamak. Bizim işimiz sigortalamak. Aynı şekilde sektörün de bu düşünceyi benimsemesi, bu bilince sahip olması gerekiyor. Değişen yaşam koşullarına göre sigortalıların karşılaşabilecekleri riskleri teminat altına alacak farklı ürünlerle karşılarına çıkmak için çalışmamız önem taşıyor. Çünkü hem dünyada hem Türkiye'de tüketici eğilimleri değişiyor"
    
    
    

Bu haberi 128 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir