Güneş Sigorta Genel Müdürü Çetin: "Banka sigortacılığında yaptığımız yatırımların…

  • Yazı boyutu
Güneş Sigorta Genel Müdürü Çetin:
     "Banka sigortacılığında yaptığımız yatırımların…

Güneş Sigorta Genel Müdürü Çetin: "Banka sigortacılığında yaptığımız yatırımların sonuçlarını ilk ay itibari ile almaya başladık"

Güneş Sigorta Genel Müdürü Serhat Süreyya Çetin, Güneş Sigorta'nın, potansiyel büyüme alanlarından biri olarak gördüğü banka sigortacılığında yaptıkları yatırımların olumlu sonuçlarını ilk ay itibari ile almaya başladığını belirtti.
     Çetin, yaptığı yazılı açıklamada, banka sigortacılığındaki Ocak ayı büyüme oranlarının yüzde 62 olduğunu açıkladı.
     Banka sigortacılığının, gerek büyüme oranları açısından, gerek karlılığa etkisi açısından daha olumlu bir seyir izlediğini ifade eden Çetin, "Banka sigortacılığı, şirketlerin yeni yeni tecrübe kazandığı, yeni ürünler ve stratejiler geliştirdiği bir alan. Bu nedenle oyun alanı oldukça geniş. Biz de bu potansiyeli değerlendirmek istiyoruz" dedi.
     2013 yılının Güneş Sigorta için banka sigortacılığında büyüme yılı olacağını ve bu alanda yüzde 50 büyüme planladıklarını ifade eden Çetin, şunları söyledi
     "Stratejik bir kararla, kurduğumuz sadece banka sigortacılığı alanında ve satıştan operasyona, hasardan tahsilata kadar tüm süreçte faaliyet gösterecek Finansal Bölge Müdürlüklerimiz ile amacımız doğru yapıları kurmaktı. Bunu da başardık ve karşılığını ise ilk ay itibariyle hedefimizin üzerinde gerçekleşen büyüme oranımız ile aldık."
    
     -"VakıfBank bizim için çok değerli bir kaynak"-
    
     Elde edilen olumlu sonuçların tüm Türkiye organizasyonuna yayılan yapısal değişikliğin neticesi olduğunu kaydeden Çetin, "Bu alana verdiğimiz önemin bir göstergesi olarak Finansal Bölge Müdürlüklerimize karşılık, VakıfBank içinde de özel bir sigortacılık bölümü kuruldu. VakıfBank'ın Türkiye geneline yayılmış 741 şubesi bulunuyor bu bizim için çok değerli bir kaynak" ifadelerini kullandı.
     Şu anda iki tarafın da birbirine artı değer kazandıracağı bir ortama sahip olduklarını dile getiren Çetin, şunları kaydetti:
     "Ana hissedarımız da olan VakıfBank'tan aldığımız güç, her iki kurumun karşılıklı işbirliğine olan inancı bu başarıyı getiriyor. Sadece banka sigortacılığından sorumlu yöneticilerimiz değil bizzat ben de banka şubelerini tek tek ziyaret ediyorum; Şube Müdürleri ile ihtiyaçları, geliştirilebilecek iş alanlarını birlikte belirliyoruz. Hedefim mümkün olduğunca tüm şubeleri ziyaret etmek ve bu sinerjiyi ülke genelindeki 741 şubeye yaymak."
    
    
    

Bu haberi 196 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir