Güneş Sigorta Geleneksel Acentalar toplantısı -Güneş Sigorta Genel Müdürü Serhat Süreyya Çetin:…

  • Yazı boyutu
Güneş Sigorta Geleneksel Acentalar toplantısı
     -Güneş Sigorta Genel Müdürü Serhat Süreyya Çetin:…

Güneş Sigorta Geleneksel Acentalar toplantısı -Güneş Sigorta Genel Müdürü Serhat Süreyya Çetin: -"işlerimize hiçbir zaman sigorta satmak olarak bakmadık" -"Acentelerin gerçek birer "Danışılan" olması önem taşıyor "

Güneş Sigorta, Geleneksel Acenteler Toplantısı'nı, "Gücünüzü Güneş'ten Alın" konsepti ile Trabzon'da gerçekleştirdi.
     Konuya ilişkin açıklamaya göre, Güneş Sigorta Genel Müdürü Serhat Süreyya Çetin, Güneş Sigorta olarak bu yıl acente toplantısını, hem şirket hem de ülke için bölgenin taşıdığı önemi vurgulamak amacıyla Trabzon'da gerçekleştirdiklerini belirtti.
     Çetin, "İş hayatının hemen hemen her alanında gösterdiğimiz farklılığı acente toplantımızı düzenleyeceğimiz mekanda da gösterelim istedik ve alışılagelmiş güney sahillerinin aksine toplantımızı Karadeniz'in incisi Trabzon'da gerçekleştirmeye karar verdik. Toplantımızı Trabzon'da düzenlemenin yanında Karadeniz'in eşsiz doğal ve kültürel güzellikleri, muhteşem lezzetleri ve elbette muhteşem insanları ile buluştuğumuz için de büyük mutluluk duyuyoruz" dedi.
     Güneş Sigorta olarak işlerine hiçbir zaman sigorta satmak olarak bakmadıklarını vurgulayan Çetin, "Bizim işimiz insanların hayatlarını, varlıklarını, sevdiklerini güvence altına almak. Onların kendilerini güvende hissederek gece rahat uyumalarını sağlamak. Her gün sigortalılarımızın şu an farkında olmadıkları olası riskleri düşünerek kendimizi geliştiriyor ve değişen yaşam koşullarına göre karşılaşabilecekleri riskleri teminat altına alacak farklı ürünlerle karşılarına çıkmak için çalışıyoruz. Sürdürülebilir başarı için geleceği, ihtiyaçları ve tüketici eğilimlerini doğru okumanın şart olduğunu biliyoruz" değerlendirmesinde bulundu.
     Bu noktada acentelere de büyük görevler düştüğünün altını çizen Çetin, bu yolda acentelerin gerçek birer "Danışılan" olmasının önem taşıdığını belirterek, kendileri için artık acentelerinin niceliksel özelliklerinden çok niteliksel özelliklerinin önem taşıdığını söyledi.
     Çetin, sözlerine şöyle devam etti:
     "Güneş Sigorta olarak biliyoruz ki gelecekte sigorta sektörü, mesleki gelişimine olduğu kadar kişisel gelişimine de önem veren, eğilimleri takip için mesai harcayan, kendini geliştirmek için durmadan araştıran, okuyan ve daha fazlası için bizleri zorlayan, gelişimi talep eden acentelerle şekillenecek. Bu nedenle biz de gerek kişisel gerek mesleki eğitimler konusunda her zaman acentelerimizin yanında yer alıyoruz. Dünyanın, Türkiye'nin, tüketici eğilimlerinin değiştiğini kabul ediyor, bu eğilimlere göre değişiyor, zamana ve ihtiyaçlara ayak uydurarak, ona uygun stratejiler belirliyoruz. Ve en önemlisi değişimden asla vazgeçmiyoruz."
     Güneş Sigorta olarak sürdürülebilir büyüme için bakış açılarını ve bütün iş yapış şekillerini değiştirdiklerinin altını çizen Çetin, "Sigortacılığı gerçekten olması gerektiği gibi, her branşta ve her anlamda sigortalılarımızın ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde büyütmek için çalışıyoruz. Sektörün içerisinde bulunduğu sarmala uymadan, kolaya kaçmayarak, kendi kurallarımızı koyarak çalışıyoruz. Teknoloji, trendler, ürün ve hizmetler gibi konularda küresel düşünüp, adımlarımızı yerel ile harmanlıyoruz. Sektörün yabancılaşmaya doğru gittiği bugünlerde biz, yerel hareket ediyor, sigortalılarımızla aynı dili konuşuyor, onları tanıyoruz" diye konuştu.
     Çetin, her gün bir öncekinden daha yenilikçi ve yaratıcı bir şirket olmak için çalıştıklarını ve bu yolda teknolojiden insan kaynağına birçok konuda ciddi yatırımlar gerçekleştirdiklerini sözlerine ekledi.
     Türkiye ekonomisinin dünyanın en büyük 16. ekonomisi olarak her yıl önemli bir başarı gösterdiğini kaydeden Çetin, "Bu yıl yüzde 4'ün üzerinde bir büyüme yakalayacağımızı düşünüyorum. ABD'de kriz geride kaldı gibi, Avrupa'da belki riskler var ama burada da pozitife dönüş olacağı görüşündeyim. Bunların hepsinin ekonomimizi ve dolayısı ile sektörümüzü olumlu yönde etkileyeceği bir gerçek" dedi.
     Ekonominin bu başarısına rağmen Türk sigorta sektörünün prim üretimi dünya sıralamasında 36. sırada yer aldığını ifade eden Çetin, sözlerine şöyle devam etti; "Bu tabloya baktığımızda bizim elimizde bulunan avantajları kullanmadığımız gerçeği ile karşı karşıya kalıyoruz. Oysa sektörümüzün, genç ve dinamik nüfusa ve hızla gelişen bir ekonomiye sahip olma avantajını sonuna kadar kullanması, ekonomimizin gösterdiği başarıyı örnek alması ve takip etmesi gerekiyor."
     Yılbaşından bu yana her fırsatta kendileri için büyük önem taşıyan bir konunun altını çizdiğini söyleyen Çetin, "Güneş Sigorta acentesiyle, çalışanıyla ve yöneticisiyle net bir hedefe kitlendi. Ailemizin her bir bireyi bu hedef için büyük bir kararlılıkla çalışıyor. 2012 Güneş Sigorta'nın altın yılı, atılım yılı olacak. Bunu el birliği ile başaracağız" dedi.
    
    
    

Bu haberi 150 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir