Güneş Sigorta "Dünya Saati" uygulamasına katılacak

  • Yazı boyutu
Güneş Sigorta "Dünya Saati" uygulamasına katılacak

Güneş Sigorta "Dünya Saati" uygulamasına katılacak

Güneş Sigorta, "Küresel iklim değişikliği"ne dikkat çekmek amacıyla Genel Müdürlük binasında güvenlik için gerekli olanlar hariç tüm aydınlatmalarını kapatacak.
     Şirket açıklamasına göre, Güneş Sigorta, "Küresel iklim değişikliği"ne dikkat çekmek amacıyla WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) liderliğinde yürütülen "Earth Hour" (Dünya Saati) uygulamasına katılacak.
     Son 4 yıldır "Güneş Enerjisi Santrali"ne sahip olan ve 27 bin kilovatsaat (kWh) enerji tasarrufunda bulunarak yaklaşık 20 ton karbondioksit emisyonunu engelleyen Güneş Sigorta, Cumartesi günü 20.30-21.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek uygulama için Genel Müdürlük binasında güvenlik için gerekli olanlar hariç tüm aydınlatmalarını kapatacak.
     WWF'nin enerji tasarrufu hareketi, global iklim değişikliğinde olumlu etki yaratması açısından büyük önem taşıyor. Her sektörden katılım görülen "Earth Hour" eyleminde, Boğaziçi Köprüsü'nden Galata Kulesi'ne kadar İstanbul'un simgesi haline gelen birçok yapıda da ışıklar kapatılıyor.
    
    
    

Bu haberi 166 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir