Güneş Sigorta'dan yüzde 100 elektrikli motora yeşil kasko

  • Yazı boyutu
Güneş Sigorta'dan yüzde 100 elektrikli motora yeşil kasko

Güneş Sigorta, elektrikli araçlara özel olarak geliştirdiği Yeşil Kasko ile yüzde 100 elektrikli motora yüzde 100 güvence sunuyor.

     Güneş Sigorta'dan yapılan açıklamaya göre, Türk sigorta sektöründe bir ilki gerçekleştirilerek oluşturulan kasko paketi "Yeşil Kasko" ile elektrikli araçlara yüzde 100 güvence sunuyor. Yeşil Kasko Paketi'nde elektrikli araçlar, bataryaları ile birlikte sigortalanıyor ve çarpmadan çalınmaya, terör olaylarından sele kadar birçok riske karşı teminat altına alınıyor.
     Yeşil Kasko kapsamında "Oto Yardım Hizmetleri" ile de sigortalıların yanında yer alan Güneş Sigorta, elektrikli araç sahipleri, araç çekiminden lastik değişimine, ikame araçtan yol yardıma kadar birçok hizmetten faydalanabiliyor.
     Açıklamada görüşlerine yer verilen Güneş Sigorta Genel Müdürü Serhat Süreyya Çetin, şunları kaydetti:
     "Elektrikli araçları tercih ederek çevre bilincini gösterenlerin yanlarında yer almak için özel olarak geliştirdiğimiz Yeşil Kasko'yu son derece önemsiyorum. Ürün geliştirme sürecinin her aşamasında bilfiil bulundum. Teknolojinin gelişimi ve globalleşme ile birlikte tüm dünyada tüketici eğilimleri her gün değişiyor, beklentiler farklılaşıyor. Bu nedenle biz de her gün sigortalılarımızın şu an belki farkında bile olmadıkları olası riskleri düşünerek kendimizi geliştiriyor ve değişen yaşam koşullarına göre karşılaşabilecekleri riskleri teminat altına alacak ürünlerle karşılarına çıkmak için çalışıyoruz. Açıkçası yarın oluşacak beklentilerini bugünden karşılayabilmek için ürün ve hizmetler geliştiriyoruz. Yeşil Kasko da bu bakış açımızın bir yansımasıdır. Daha yeşil bir gelecek için elektrikli araç kullanımı büyük önem taşıyor. Önümüzdeki dönemde öneminin daha da anlaşılacağını ve ilginin artacağını düşünüyorum."
     Kuruldukları günden bu yana, doğal kaynakların doğru kullanılması ve çevrenin korunması konularına duyarlılıkla yaklaştıklarını ifade eden Çetin, sözlerini şöyle sürdürdü:
     "Kendimizi yalnızca gerçekleştirdiğimiz sosyal sorumluluk projeleri ile sınırlamıyoruz. 3 yıldır elektriğimizin bir bölümünü karşıladığımız Güneş Enerjisi Santrali projemiz ve desteklediğimiz İTÜ Güneş Arabası Takımı'nın yanında, bu duyarlılık çalışanlarımızdan binamıza, şirketimizin genlerine işlemiş durumda. Çevreye verdiğimiz değerin bir göstergesi olarak sigorta sektöründe bir ilk olan Yeşil Kasko'yu pazara sunmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Gerek geliştirdiğimiz ürünler gerek gerçekleştirdiğimiz projelerle geleceğe yatırım yapmaya, daha güvenli yarınlar yaratılması için çalışmaya devam edeceğiz."
    
    
    


Bu haberi 260 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir