Güneş Sigorta 3 yılda yaklaşık 19 ton karbondioksit emisyonunu engelledi

  • Yazı boyutu
Güneş Sigorta 3 yılda yaklaşık 19 ton karbondioksit emisyonunu engelledi

Güneş Sigorta 3 yılda yaklaşık 19 ton karbondioksit emisyonunu engelledi

Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi'ni (Global Compact) imzalayan ilk hayat dışı sigorta şirketi olan Güneş Sigorta, sosyal sorumluluk ve çevre bilinci ile oluşturduğu Güneş Enerjisi Santrali projesinin 3. yılını kutluyor.
     Güneş Sigorta açıklamasına göre şirket, 2009 yılından bu yana Genel Müdürlük binasında ihtiyaç duyulan elektriğin bir bölümünü Güneş Enerjisi Santrali aracılığıyla üretiyor. 3 yılda yaklaşık 19 ton karbondioksit emisyonunu engelleyen Güneş Sigorta, yenilenebilir enerji üretmenin yanında doğayı koruma konusunda farkındalık oluşturmayı hedefliyor.
     Güneş Sigorta Genel Müdürü Serhat Süreyya Çetin konuya ilişkin yaptığı açıklamada, küresel ısınma ve iklim değişikliklerinin, alternatif enerji kaynaklarına duyulan gereksinimi günden güne artırdığını belirterek, "Her kuruluşun sosyal paydaşlarına karşı olan sorumluluklarının yerine getirmesi gerekiyor. Biz de bu düşünceden hareketle Güneş Enerjisi Santrali projemizi hayata geçirdik. Kurduğumuz bu santralle yeşil enerji kullanarak doğaya katkıda bulunmaktan mutluluk duyuyoruz" dedi.
    
    
    

Bu haberi 184 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir