Güneş Sigorta 2013'te banka sigortacılığında yüzde 50 büyümeyi hedefliyor -Güneş Sigorta Genel…

  • Yazı boyutu
Güneş Sigorta 2013'te banka sigortacılığında yüzde 50 büyümeyi hedefliyor
     -Güneş Sigorta Genel…

Güneş Sigorta 2013'te banka sigortacılığında yüzde 50 büyümeyi hedefliyor -Güneş Sigorta Genel Müdürü Serhat Süreyya Çetin: -"2013 yılında banka sigortacılığında hedeflerimiz oldukça yüksek, yüzde 50 büyüme planlıyoruz"

Güneş Sigorta Genel Müdürü Serhat Süreyya Çetin, 2013 yılında banka sigortacılığında hedeflerinin oldukça yüksek olduğunu ve yüzde 50 büyüme planladıklarını belirtti.
     Yapılan açıklamaya göre, Süreyya Çetin, Güneş Sigorta'nın potansiyel büyüme alanlarından biri olarak gördüğü banka sigortacılığında ciddi adımlar attığını kaydetti.
     Şirketin bu alanda gerçekleştirdiği çalışmaları değerlendirerek, 2013 yılı hedefleri ile ilgili bilgi veren Çetin, 2013 yılında banka sigortacılığında hedeflerinin oldukça yüksek olduğunu ve yüzde 50 büyüme planladıklarını vurguladı.
     Çetin, "2011 yılında stratejik bir kararla, İstanbul'daki finansal kaynaklarımızı bölge müdürlüklerimizden ayırdık ve İstanbul özelinde yeni bir organizasyona gittik. Bu süreçte amacımız, kısa vadede rakamları büyütmekten çok doğru yapıları kurmaktı. Bunu da başardık ve karşılığını son derece başarılı sonuçlar ile aldık" görüşünü dile getirdi.
     Elde edilen olumlu sonuçlar neticesinde gerçekleştirilen yapısal değişiklikleri tüm Türkiye organizasyonuna yayma kararı aldıklarını belirten Çetin, şunları kaydetti:
     "Bu alana verdiğimiz önemin bir göstergesi olarak bünyemizde bulunan özel birime karşılık, VakıfBank içinde de özel bir sigortacılık bölümü kuruldu. Şu anda iki tarafın da birbirine artı değer kazandıracağı bir ortama sahibiz. Vakıfbank'tan aldığımız güç, her iki kurumun karşılıklı işbirliğine olan inancı, gerçekleştirilen verimli çalışmalar ve ortak projelerle banka sigortacılığında elde edilen artış, şirketimizi bu alanda daha ileri adımlar atmaya itti.
     Bu doğrultuda, Türk sigorta sektöründe ilk kez 11 adet bölge müdürlüğümüze ek olarak, sadece banka sigortacılığı alanında ve satıştan operasyona, hasardan tahsilata kadar tüm süreçte faaliyet gösterecek finansal bölge müdürlükleri kurma kararı aldık. 2013 Ocak ayından bu yana, 6 finansal bölge müdürlüğümüz ile hizmet veriyoruz. Yaptığımız bu yatırımın olumlu sonuçlarını ise ilk ay itibari ile almaya başladık."
    
     -"Bankasürans sektör için önemini artırmaya devam edecek"-
    
     Banka sigortacılığının sektöre paralel bir tablo çizmekle beraber, gerek büyüme oranları açısından gerek karlılığa etkisi açısından daha olumlu bir seyir izlediğini ifade eden Çetin, "hayat" branşında biraz küçülme yaşandığını, ancak "hayat" dışı branşlarda büyümenin devam ettiğini aktardı.
     Bunun da bankasüransın sektördeki payını arttırmayı sürdürdüğünün ve sektör için önemini artırmaya devam edeceğinin bir göstergesi olduğuna dikkati çeken Çetin, "Önümüzdeki dönemde emeklilik poliçeleri için yapılan yeni düzenlemenin etkisi ile de banka sigortacılığının olumlu gelişimini sürdüreceğini düşünüyorum. Banka sigortacılığı, şirketlerin yeni yeni tecrübe kazandığı, yeni ürünler ve stratejiler geliştirdiği bir alan. Bu nedenle oyun alanı oldukça geniş" ifadelerini kullandı.
    
    
    

Bu haberi 174 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir