Güneş enerjisine üretim lisansı başvuruları

  • Yazı boyutu
Güneş enerjisine üretim lisansı başvuruları

Başvurular 10-14 Haziran 2013 tarihleri arasında alınacak

Güneş enerjisine dayalı, toplam kurulu gücü 600 megavat (MW) olacak üretim tesisleri için, üretim lisansı başvuruları 10-14 Haziran 2013 tarihleri arasında alınacak.
     Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) konuya ilişkin kararı, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
     Karara göre, Yenilenebilir Enerji Kaynakları (YEK) belgeli güneş enerjisine dayalı, toplam kurulu gücü 600 MW olacak üretim tesisleri için, üretim lisansı başvuruları 10-14 Haziran 2013 tarihleri, 09.00-18.00 saatleri arasında alınacak.
     Proje geliştirilen arazinin; mutlak tarım arazisi, özel ürün arazisi, dikili tarım arazisi, sulu tarım arazisi olması durumunda veya çevre arazilerde tarımsal kullanım bütünlüğünü bozan alanlarda, güneş enerjisine dayalı üretim tesisleri için lisans başvuruları kabul edilmeyecek.
     Lisans başvurusunda bulunacak tüzel kişiler tarafından, her bir tesisin bağlantı noktası için ilan edilen bölgelerden yalnızca bir bölge tercih edilecek. Bağlantı noktası ve gerilim seviyesi Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi (TEİAŞ) ve/veya dağıtım lisansı sahibi tüzel kişi tarafından belirlenecek.
     Lisans başvurularında her bir MW'lik proje için azami olarak 20 dönüm santral sahasına başvuruda bulunulacak, bu alan sınırını aşan lisans başvuruları iade edilecek.
    
    
    


Bu haberi 241 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir