Güneş enerjisi sektörü Ankara'da tartışılacak

  • Yazı boyutu
Güneş enerjisi sektörü Ankara'da tartışılacak

Güneş enerjisi sektörü Ankara'da tartışılacak

Uluslararası Güneş Enerjisi Topluluğu Türkiye Bölümü (GÜNDER), 20'nci kuruluş yıl dönümü kutlaması çerçevesinde, "Türkiye'de Güneş Enerjisinin Kullanımı ve Gelişimi" başlıklı panel gerçekleştirecek.
     GÜNDER'den yapılan yazılı açıklamada, 19 Aralık 2012 tarihinde Rixos Grand Ankara'da gerçekleştirilecek olan panelde, güneş elektriği ve ısıl uygulamalarının üniversite, sanayi ve kamu katılımında tüm yönleriyle ele alınacağı bildirildi.
     Panelde ayrıca "Türkiye'de Güneş Elektriği Uygulamaları", "Türkiye'de Güneş Enerjisi Isıl Uygulamaları", ve "AB'de Güneş Enerjisi Isıl Uygulamaları Çerçeve Şartları ve Pazar Değerlendirmesi" başlıklı sunumlar da gerçekleştirilecek.
    
     -GÜNDER nedir--
    
     Uluslararası Güneş Enerjisi Topluluğu Türkiye Bölümü (GÜNDER), Uluslararası Güneş Enerjisi Topluluğu'nun (International Solar Energy Society - ISES) Türkiye Bölümü olarak, Bakanlar Kurulunun 10 Şubat 1992 tarih ve 92/2752 sayılı kararı ile kuruldu.
     GÜNDER'in kurucu üyeleri olarak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, EİE, DMİ ve TÜBİTAK ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarından konuya ilgili personeller, konu ile ilgili akademisyenler, Güneş enerjisi ile ilişkili konularda üretim ve ticaret yapan sanayiciler bulunuyor.
     GÜNDER, güneş enerjisi ile ilgili konularda, bilim ve teknolojinin geliştirilmesi, araştırma ve geliştirmenin özendirilmesi, güneş enerjisinin yaygın kullanımının teşvik edilmesi, güneş enerjisi ile ilgili alanlarda bilgilenmenin ve farkındalığın artması, eğitimin özendirilmesi gibi konularda faaliyetlerini sürdürüyor.
    
    
    

Bu haberi 186 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir