Powertechups

  Kazim Dirik Mah. 219 Sokak No : 4/a Bornova - Izmir (Bornova / İzmir / Türkiye)
  090-232-3746494 090-232-3747616
  Güneşenerjisi Ile Bedava Elektrik (Firma Sahibi / Ortağı)

  Güneş Enerjisi İle Bedava Elektrik

  • Ürün Adı : Güneş Enerjisi İle Bedava Elektrik

  Ürün Hakkında

  POWERTECHUPS TEKNOLOJİ(MegaForce Sun Power Systems)
  Güneş pilleri fotovoltaik ilkeye dayalı olarak çalışırlar, yani üzerlerine ışık düştüğü zaman uçlarında elektrik gerilimi oluşur. Pilin verdiği elektrik enerjisinin kaynağı, yüzeyine gelen güneş enerjisidir. Güneş enerjisi, güneş pilinin yapısına bağlı olarak % 15 ile % 50 arasında bir verimle elektrik enerjisine çevrilebilir.
  Güç çıkışını artırmak amacıyla çok sayıda güneş pili birbirine paralel ya da seri bağlanarak bir yüzey üzerine monte edilir, bu yapıya güneş pili modülü yada fotovoltaik modül adı verilir.
  Sistemde kullanılan güneş pillerin ömrü minimum otuz yıl olup çevre şartlarından zarar görmeyecek şekilde üretilmiştir. Sistem gün ışığı ile çalıştığından havanın bulutlu olduğu durumlarda da şarj yapabilmektedir. Elektrik şebekesi sistemine bağlı olmadığından başka bir ifadeyle elektriği kendi ürettiğinden fatura ödeme olgusu yoktur.
  Sistemin aydınlık düzeyi değerleri park, bahçe ve sokak aydınlatmasında gerekli olan uluslar arası standart lüks değerlerini sağladığından bu alanlarda da kullanımı uygundur. Şebekeye bağlantı içermediğinden kablo çürümesi, kablo arızaları, elektrik kesintisi v.b. sorunlar oluşmaz.
  Güneş enerjisi, güneşin çekirdeğinde yer alan füzyon süreci ile açığa çıkan ışıma enerjisidir, güneşteki hidrojen gazının helyuma dönüşmesi şeklindeki füzyon sürecinden kaynaklanır.
  Bu enerjinin dünyaya gelen küçük bir bölümü dahi, insanlığın mevcut enerji tüketiminden kat kat fazladır.
  Güneş enerjisinden yararlanma konusundaki çalışmalar özellikle 1970`lerden sonra hız kazanmış, güneş enerjisi sistemleri teknolojik olarak ilerleme ve maliyet bakımından düşme göstermiş, güneş enerjisi çevresel olarak temiz bir enerji kaynağı olarak kendini kabul ettirmiştir.
  PARK BAHÇE VE SOKAK AYDINLATMASI GÜNEŞ ENERJiLi AYDINLATMA SiSTEMLERiNiN BAŞLICA UYGULAMA ALANLARI

  Tümünü göster

  Firmanın Diğer Ürünleri

  Firmaya ait başka ürün bulunamamıştır.
  Powertechups
  Kazim Dirik Mah. 219 Sokak No : 4/a Bornova - Izmir (Bornova / İzmir / Türkiye)
  090-232-3746494
  e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir