Gümrüklerde kaçakçılık operasyonları -Havalimanlarındaki 5 ayrı operasyonda yurda kaçak yollarla…

  • Yazı boyutu
Gümrüklerde kaçakçılık operasyonları
  -Havalimanlarındaki 5 ayrı operasyonda yurda kaçak yollarla…

Gümrüklerde kaçakçılık operasyonları -Havalimanlarındaki 5 ayrı operasyonda yurda kaçak yollarla sokulmaya çalışılan 620 cep telefonu ele geçirildi

Gümrük ve Muhafaza Genel Müdürlüğü ekiplerince, havalimanlarında yapılan 5 ayrı operasyonda yurda kaçak yollarla sokulmaya çalışılan 620 cep telefonu ele geçirildi.
     Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, Adnan Menderes Havalimanı'nda gerçekleştirilen ilk operasyonda Almanya'nın Frankfurt kentinden gelen bazı kadın yolcuların gümrüklü sahadan çıkmaya çalıştıkları sırada bagajlarında arama yapıldığı, kontrollerde 350 bin lira değerinde 314 cep telefonu ele geçirildiği bildirildi.
     İstanbul Atatürk Havalimanı'na Hong Kong'tan gelen bir yolcunun gümrüklü sahayı valizlerini almadan terk etmesi üzerine Gümrük Muhafaza ekiplerince şüpheliye ait valizlerin takibe alındığı kaydedilen açıklamada, şöyle denildi:
     "Yolcunun havayolu firmasından valizlerini Adnan Menderes Havalimanı'ndan almak için başvurması üzerine, operasyon için düğmeye basıldı. Konuyla ilgili bilgiler İzmir Gümrük Muhafaza ekiplerine bildirildi. Havayolu şirketince valizlerin İzmir'e gönderilmesini müteakip valizlerini almak üzere havalimanına gelen kişi takibe alındı. Yolcunun eşyalarını gümrüğe beyan etmeden yurda girmeye çalıştığı anda gümrük muhafaza ekipleri tarafından müdahale edilerek arama kabinlerine alındı. Yapılan aramada 130 bin lira değerinde 53 adet cep telefonu ile çok sayıda aksesuara el konuldu."
     Atatürk Havalimanı'nda Gümrük ve Muhafaza Genel Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen diğer bir operasyonda ise Almanya'nın Frankfurt Havalimanı'ndan gelen 2 yolcuyla ilgili kontrollerde 104 cep telefonunun ele geçirildiği bildirildi. Telefonların toplam değerinin 186 bin lira olduğu tespit edildi.
     Esenboğa Havalimanı'nda yapılan 2 ayrı operasyonda da toplamda 149 adet cep telefonu aksamları ile ele geçirildi. Esenboğa Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Bölge Amirliği ekiplerince gerçekleştirilen operasyonda, Katar'dan Esenboğa Havalimanı'na gelen A.D'nin hareketlerinden şüphelenilmesi üzerine yapılan kontrolde montunun içine zulalanmış halde 77, valizinde ise 25 cep telefonu ele geçirildi.
     Diğer bir uçağın yolcularından M.Ç. isimli kadın yolcunun beraberindeki 2 valizde yapılan aramada ise 47 cep telefonu ile çok sayıda aksesuar bulundu.
     Ele geçirilen telefonların değerinin 1 milyon lira olduğu belirtildi.
    
    
    

Bu haberi 153 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir