Gümrük ve Ticaret Denetmenliği Yönetmeliği

  • Yazı boyutu
Gümrük ve Ticaret Denetmenliği Yönetmeliği

Gümrük ve Ticaret Denetmenliği Yönetmeliği

Gümrük ve ticaret denetmen ve denetmen yardımcılarının sınav, atanma, görev, yetki, sorumlulukları ile çalışma usul ve esasları düzenlendi.
     Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın, "Gümrük ve Ticaret Denetmenliği Yönetmeliği" Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.
     Yönetmeliğe göre, il müdürlüklerine atanacak denetmen yardımcıları, kadro ve ihtiyaç durumuna göre Personel Dairesi Başkanlığı tarafından uygun görülecek tarih, yer veya yerlerde açılacak giriş sınavı ile mesleğe alınacak.
     Sınava katılma şartları, son başvuru tarihi, başvuru yeri, KPSS taban puanı ve türü gibi bilgiler, istenilen belgeler en az 30 gün önce Resmi Gazete'de ve tirajı yüksek ilk 5 gazetenin birince bir defa yayımlanacak.
     Yazılı ve sözlü sınavların ardından kazananlar açıklanacak. Adaylar, sınav sonuçlarının ilanı tarihinden itibaren 15 gün içinde sınav sonuçlarına yazılı olarak itiraz edebilecek.
     Denetmen yardımcısı olarak atananlar bu kadroda bulundukları sürece denetmenliğin gerektirdiği bilgi, beceri ve etik değerleri kazanmaları amacıyla mesleki temel eğitimden geçirilecek. Bunun ardından yapılacak yeterlik sınavını kazananlar denetmen kadrolarına atanacak.
    
    
    

Bu haberi 216 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir