Gümrük ve Ticaret Bakanlığı: -"Bakanlığımız her türlü kaçakçılık olayı başta olmak üzere, terör…

  • Yazı boyutu
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı:
  -"Bakanlığımız her türlü kaçakçılık olayı başta olmak üzere, 
  terör…

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı: -"Bakanlığımız her türlü kaçakçılık olayı başta olmak üzere, terör örgütlerinin kaçakçılıkla sağlamaya çalıştığı finans kaynaklarını önlemeye yönelik çalışmalar ve ülke ekonomisine zarar verecek her türlü eylemle mücadelesini kararlılıkla sürdürmektedir"

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın her türlü kaçakçılık olayı başta olmak üzere, terör örgütlerinin kaçakçılıkla sağlamaya çalıştığı finans kaynaklarını önlemeye yönelik çalışmalar ve ülke ekonomisine zarar verecek her türlü eylemle mücadelesini kararlılıkla sürdürdüğü bildirildi.
     Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, bir gazetede yer alan "Kapı var sahibi yok", "Gümrüklerde 2. perde" ve "Bu işte bir terslik var" başlıklarıyla verilen haberlere ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.
     Bakanlığın "En Hızlı ve En Güvenli Ticaret" hedefiyle öncelikli olarak tüm gümrük kapılarının yenilenmesi çalışmalarına başladığı, yasa dışı ticareti engellemek amacıyla tüm kolluk güçleriyle birlikte mücadelesine devam ettiği belirtildi.
     Açıklamada, "Kapı var sahibi yok', 'Gümrüklerde 2. perde' ve 'Bu işte bir terslik var' başlıklı haberler doğru bilgilerden yoksun, kamuoyunu yanlış yönlendiren, kurumları ve kişileri töhmet altında bırakan tarzda olup mesnedi olmayan iddialarla doludur. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müfettişlerine dayandırılarak bahse konu haberleri neşreden gazete, 3 gün boyunca 1. Sayfadan verdiği haberlerle konuyu adeta karalama kampanyasına dönüştürmüş, kamuoyunu aldatmaya çalışmıştır" denildi.
     Bakanlığın kanunların kendisine verdiği yetki ve sorumlulukla gümrüklerde 7/24 saat hizmet verdiği ifade edilen açıklamada, habere konu olan Esendere ve diğer tüm kapılarda Gümrük Muhafaza birimleri başta olmak üzere diğer kolluk güçleriyle işbirliği içerisinde görevin getirdiği sorumluluğu yerine getirdiği bildirildi.
     Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın her türlü kaçakçılık olayı başta olmak üzere, terör örgütlerinin kaçakçılıkla sağlamaya çalıştığı finans kaynaklarını önlemeye yönelik çalışmalar ve ülke ekonomisine zarar verecek her türlü eylemle de mücadelesini kararlılıkla sürdürdüğü ifade edildi.
    
    
    

Bu haberi 162 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir