Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın bilgi işlem altyapısında yenileme çalışması -Çalışmalar nedeniyle…

  • Yazı boyutu
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın bilgi işlem altyapısında yenileme çalışması
  -Çalışmalar nedeniyle…

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın bilgi işlem altyapısında yenileme çalışması -Çalışmalar nedeniyle bu gece saat 23.00 ile yarın saat 06.00'a kadar Gümrük kapılarından araç giriş çıkış işlemleri ve gümrük beyannamesi tescili yapılamayacak

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın bilgi işlem altyapısında gerçekleştirilecek yenileme çalışmaları nedeniyle bu gece saat 23.00 ile yarın saat 06.00'ya kadar Gümrük kapılarından araç giriş çıkış işlemleri ve gümrük beyannamesi tescilinin yapılamayacağı bildirildi.
     Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, bakanlığın bilgi işlem altyapısında gerçekleştirilecek yenileme çalışmaları nedeniyle bu gece saat 23.00 itibariyle bazı sistemlerin kapatılacağı belirtilerek, çalışmanın toplam 7 saat sürmesi ve yarın saat 06.00 itibariyle sistemlerin tekrar açılmasının planlandığı ifade edildi.
     Çalışma süresince özellikle gümrük kapılarında araç geçişi için kullanılan programlar ve gümrük beyannamesi tescili için kullanılan sistemlerin kapalı bulunacağının kaydedildiği açıklamada, belirtilen saatlerde Gümrük kapılarından araç giriş çıkış işlemleri ve gümrük beyannamesi tescilinin yapılamayacağı bildirildi.
     Açıklamada, yapılacak çalışmayla gümrük bilgi sistemleri veri tabanı altyapısının geliştirilerek uluslararası ortak çalışmalar ve özellikle Avrupa Birliği uygulamalarından NCTS (Bilgisayarlı Yeni Transit Sistemi) uygulamasının hayata geçirilebilmesine uygun hale getirilmesinin amaçlandığı kaydedildi.
    
    
    

Bu haberi 146 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir