Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nda personel devri -Sanayi ve Ticaret Bakanlığı il müdürlüklerinde…

  • Yazı boyutu
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nda personel devri
  -Sanayi ve Ticaret Bakanlığı il müdürlüklerinde…

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nda personel devri -Sanayi ve Ticaret Bakanlığı il müdürlüklerinde görevli personelden hangilerinin Gümrük ve Ticaret Bakanlığı il ticaret müdürlüklerine devredileceği, iki bakanlık arasında imzalanan protokol ile belirlendi

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı il müdürlüklerinde görevli personelden hangilerinin Gümrük ve Ticaret Bakanlığı il ticaret müdürlüklerine devredileceği, iki bakanlık arasında imzalanan protokol ile belirlendi.
     Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ile Gümrük Müsteşarlığının yeniden yapılandırılması sonucunda 640 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ve 635 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile de Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın oluşturulduğu anımsatıldı. Bu kapsamda Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'na bağlı Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğü, İç Ticaret Genel Müdürlüğü, Teşkilatlandırma Genel Müdürlüğü ve Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürlüğü'nün 440 personeli ile birlikte Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'na devredildiği hatırlatılan açıklamada, mevzuat gereği il ticaret müdürlüklerinin teşkilatlanmasının 31 Aralık 2012 tarihine kadar tamamlanacağının hüküm altına alındığı belirtildi.
     Açıklamaya göre, söz konusu kanun hükmünde kararname gereğince Sanayi ve Ticaret Bakanlığı il müdürlüklerinde görevli personelden hangilerinin Gümrük ve Ticaret Bakanlığı il ticaret müdürlüklerine devredileceği iki bakanlık arasında yapılan protokol ile belirlendi.
     Bu çerçevede 64 şube müdürü, 27 araştırmacı, 1 APK uzmanı, 28 uzman, 59 mühendis, 1 mimar, 99 şef, 1 usta öğretici, 196 memur, 37 veri hazırlama kontrol işletmeni (VHKİ), 10 sekreter, 14 daktilograf, 17 tekniker, 9 teknisyen, 1 teknisyen yardımcısı ve 5 hizmetli olmak üzere toplam 569 personel kadrolarıyla birlikte Gümrük ve Ticaret Bakanlığına devredildi.
     Ayrıca, devredilen birimlerin iş ve işlemlerine ilişkin il düzeyinde mevcut her türlü evrak, devredilen personele ait özlük ve sicil dosyaları ile elektronik ortamdaki bilgiler de dahil tüm kayıtların, devredilen personel tarafından kullanılan taşınırların (tüketici sorunları hakem heyetlerinin kullanımında bulunan taşınırlar dahil) devri sağlanacak.
    
    
    

Bu haberi 242 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir