Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, 40 Müfettiş Yardımcısı alacak

  • Yazı boyutu
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, 40 Müfettiş Yardımcısı alacak

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, 40 Müfettiş Yardımcısı alacak

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, yazılı ve sözlü sınavla 40 Gümrük ve Ticaret Müfettiş Yardımcısı alacak.
     Konuya ilişkin duyuru, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
     Buna göre, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Rehberlik ve Teftiş Başkanlığına Genel İdare Hizmetleri sınıfından 8'inci ve 9'uncu dereceli kadrolara atama yapmak üzere, yazılı ve sözlü sınavla 40 Gümrük ve Ticaret Müfettiş Yardımcısı alacak.
     Sınava katılacak adaylarda, en az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, iktisat, siyasal bilgiler, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleriyle bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt içi ya da yurt dışındaki öğrenim kurumlarından birini bitirmiş olması şartı aranıyor.
     Ayrıca, sınava başvuracak adaylarda 9-10 Temmuz 2011 ve 7-8 Temmuz 2012 tarihli Kamu Personel Seçme Sınavlarının KPSSP51 puan türünden 80 ve üzeri puan almak ve başvuru yapan puan sıralamasına göre ilk 600 aday arasında bulunmak gibi şartların da arandığı sınava başvurular, 1-9 Kasım 2012 tarihleri arasında Gümrük ve Ticaret Bakanlığı internet sayfasından elektronik ortamda yapılacak.
     Giriş Sınavı önce klasik usulde yazılı, ardından sözlü olmak üzere iki aşamalı olarak Ankara'da yapılacak. Giriş sınavının yazılı bölümü 1-2 Aralık 2012 tarihlerinde sabah ve öğleden sonra olmak üzere dört oturum halinde uygulanacak.
     Adaylar, yazılı sınavda maliye ve ekonomi, kamu hukuku, özel hukuk ve muhasebe gruplarındaki konulardan, sözlü sınavda ise bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü, liyakati, temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu, özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı, genel yetenek ve genel kültürü, bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı yönlerinden olmak üzere sınava tabi tutulacak.
    
    
    

Bu haberi 158 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir