Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı: "Maddi ve manevi olarak yenilenme ayı olan Ramazan'ın…

  • Yazı boyutu
Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı: 
  "Maddi ve manevi olarak yenilenme ayı olan 
  Ramazan'ın…

Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı: "Maddi ve manevi olarak yenilenme ayı olan Ramazan'ın ardından, Ramazan Bayramı'nı idrak etmenin mutluluğunu, güzelliğini yaşıyoruz"

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Ramazan'ın ardından, "maddi ve manevi olarak yenilenme ayı olan" Ramazan Bayramı'nı idrak etmenin mutluluğunu ve güzelliğini yaşadıklarını bildirdi.
     Bakan Yazıcı, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, Ramazan ayının kendine has güzellikleri, manevi ve kültürel dokusu olduğunu belirterek, milletin yüzlerce yıldır bu güzellikleri büyük bir coşkuyla yaşadığını ifade etti.
     Bunun yansıması olarak, sadece Ramazan ayına ait eğlenceler, etkinlikler ve programlar yapıldığına işaret eden Yazıcı, bu ayda sosyal ve ticari hayatın da canlandığını bildirdi.
     Ramazan ayı boyunca sadece Türkiye'deki değil, tüm dünyadaki yoksul ve yardıma muhtaçlara maddi ve manevi destek vermenin hem tarihten hem de mensubu olunan kadim medeniyetten bugüne kadar ulaşan en önemli kültürel miraslardan biri olduğunu vurgulayan Yazıcı, şunları kaydetti:
     "Yardım etmek, düşenin elinden tutmak, kim olursa olsun hiçbir ayrım gözetmeksizin ihtiyacı olanın, güçsüzün, muhtacın yanında olmak milletimizin en güzel vasıflarından ve bizi bizi yapan toplumsal değerlerimizden biridir. Ramazan ayı işte bu yardımlaşmanın, bir olmanın, birlik olmanın, kardeş olmanın en güzel örneklerinin yaşandığı zaman dilimidir. Ramazan evimizin bereketi, gönlümüzün huzurudur. Ramazan ayının getirdiği bu güzellikleri Ramazan Bayramı ile tamamlarız. Millet olarak Ramazan ayını da Ramazan Bayramı'nı da kendimiz için değil yoksulu, fakiri, ihtiyaç sahibini, yaşlıları, çocukları, güçsüzleri sevindirmek onların derdine derman olmak arzu ve çabasıyla geçiririz.
     Ramazan ayının ve Ramazan Bayramı'nın güzelliği işte buradan gelir. Çünkü en büyük mutluluk bir başkasını mutlu edebilmektir, hiç tanımasa dahi sadece ihtiyaç sahibi olduğu için başkalarına el uzatmaktır. Milletimiz bu yardım elini dünya üzerindeki her noktaya uzatmak ve ulaştırmak konusunda emsalsiz bir örnek teşkil etmektedir. Yüzlerce yıldır barış ve adalete öncülük etmiş bir medeniyetin mirasçıları olarak geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte de bu bayram iklimini her yere taşımaya devam edeceğiz. Bu güzellikleri her daim yaşamak ve yaşatmak temennisiyle, aziz milletimizin Ramazan Bayramı'nı tebrik ediyor, sağlık, sıhhat, afiyet ve huzur içinde bir bayram geçirmeyi, Ramazan ayının güzelliğinin ve bereketinin tüm aylara ve coğrafyalara yayılmasını diliyorum."
    
    
    

Bu haberi 165 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir