Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı: -"Elbette ki mahkemelere (özel yetkili mahkemeler), yargılamakta…

  • Yazı boyutu
Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı:
  -"Elbette ki mahkemelere (özel yetkili mahkemeler), yargılamakta…

Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı: -"Elbette ki mahkemelere (özel yetkili mahkemeler), yargılamakta oldukları, sürdürülen davalarla ilgili olarak onlara müdahale niteliğinde olmayacak şekilde bir düzenlemeye ihtiyaç var. Çalışmalara bu doğrultuda yürütülüyor" -"Şimdi başka bir şekilde bu yapı oluşturulursa kıyamet kopacak değil"

Gümrük Ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, özel yetkili mahkemelerin kaldırılıp kaldırılmayacağına ilişkin olarak, "Elbette ki mahkemelere, yargılamakta oldukları, sürdürülen davalarla ilgili olarak onlara müdahale niteliğinde olmayacak şekilde bir düzenlemeye ihtiyaç var. Çalışmalara bu doğrultuda yürütülüyor" dedi.
     Yazıcı, TOBB İkiz Kuleler Sosyal Tesisleri Konferans Salonunda düzenlenen Esnaf Ve Sanatkar Bilgi Sistemi'nin (ESBİS) tanıtımı dolayısıyla düzenlenen toplantının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.
     Bir gazetecinin özel yetkili mahkemelerin kaldırılmasının gündemde olduğunu hatırlatması üzerine Bakan Yazıcı, Türkiye'nin gerçeklerini bildiklerini, özel yetkili mahkemelerin de bir ihtiyaçtan doğduğunu söyledi.
     Yazıcı, yargılamanın ucuz, süratli ve adaletli olarak tamamlanması gerektiğini ifade ederek, "bu alanı kutuplaşmaya, kamplaşmaya dönüştürmenin doğru olmadığını düşünüyorum. Elbette ki her yapı ihtiyaçlara göre yeniden şekillenir, yeniden düzenlenir" dedi.
     Herkesin hukukun kuralları içerisinde olması gerektiğini belirten Yazıcı, şöyle konuştu:
     "Dolayısıyla özel yetkili mahkemeler daha önce yoktu. Yeni geldi, şimdi başka bir şekilde bu yapı oluşturulursa kıyamet kopacak değil. Uygulamalarda ortaya çıkan sıkıntılar var. Bunları dikkate almak suretiyle elbette ki mahkemelere, yargılamakta oldukları sürdürülen davalarla ilgili olarak, onlara müdahale niteliğinde olmayacak şekilde bir düzenlemeye ihtiyaç var. Çalışmalar bu doğrultuda yürütülüyor. Kimsenin kaygı duymasına gerek yok."
    
    
    

Bu haberi 141 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir