Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı: "Oda borsa seçimleri dönemindeyiz. Türkiyede ticaret odası,…

  • Yazı boyutu
Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı:
  "Oda borsa seçimleri dönemindeyiz.
  Türkiyede ticaret odası,…

Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı: "Oda borsa seçimleri dönemindeyiz. Türkiyede ticaret odası, sanayi odası ve ticaret borsalarının yönetim kurullarında çok daha fazla kadın görmek istiyoruz" -"Türkiye'deki 2 milyon 50 bin esnafın 192 bini yani yüzde 10'u kadın"

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, ticaret odası, sanayi odası ve ticaret borsalarının yönetim kurullarında çok daha fazla kadın görmek istediklerini söyledi.
     "Ankara'da Rize Günleri Etkinlikleri"ne katılan Yazıcı, stantları gezdi, horon oynadı, hemşehrileriyle sohbet etti.
     Dördüncüsü düzenlenen etkinliğin geçmiş yıllara göre daha kalabalık olduğunu belirten Yazıcı, "Yöremizde çocukken tattığımız yemekleri burada tekrardan görüp tatma şansını buluyoruz" dedi.
     Ovit Dağı Tüneli projesine de değinen Yazıcı, projenin Türkiye için önemli olduğunu 2015 yılının sonunda bitmesinin planlandığını bildirdi.
     Bakan Yazıcı, Karadeniz yöresi halk oyunu "Horon" hakkında bilgiler vererek, "Horonda çok güzel mesajlar var. Ayağını yere vururken sertliği ifade ediyorsun, dinçliğini ifade ediyorsun. El ele tutuşurken samimiyeti, birbirimize olan desteği simgeliyoruz" diye konuştu.
     Yazıcı, Karadenizlilerin haksızlıklar karşısında "dağlar kadar" sert olduğunu ancak Karadeniz'in yeşili kadar şefkatli olduklarını kaydetti.
    
     -Dünya Kadınlar Günü-
    
     Tüm kadınların dünya kadınlar gününü kutlayan Yazıcı, Türkiye nüfusunun yarısını kadınların oluşturduğunu ifade ederek şöyle konuştu:
     "Türkiye'deki 2 milyon 50 bin esnafın 192 bini yani yüzde 10'u kadın. Yine Türkiye'de 1 milyon 100 bin dolayında tacir sanayici var. Tacir sanayicimizin de 90 bin tanesi kadın o da yüzde 6,5-7 dolayında yapıyor. Elbette ki bu oranların yükselmesi lazım.
     Oda, borsa seçimleri dönemindeyiz. Türkiye'de ticaret odası sanayi odası ve ticaret borsalarının yönetim kurullarında çok daha fazla kadın görmek istiyoruz. Kadınların olduğu yerde bir düzen var."
    
    
    

Bu haberi 160 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir