Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Metin: -"İnsan kaynaklarımızın yönetimi için 254 projeyle 10…

  • Yazı boyutu
Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Metin:
  -"İnsan kaynaklarımızın yönetimi için 254 
  projeyle 10…

Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Metin: -"İnsan kaynaklarımızın yönetimi için 254 projeyle 10 bin 135 personelimize eğitim vereceğiz"

Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Metin, "İnsan kaynaklarımızın yönetimi için 254 projeyle 10 bin 135 personelimize eğitim vereceğiz" dedi.
     Bakan Yardımcısı Metin, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Eğitim Daire Başkanlığı'nın Esenboğa Havalimanı yakınlarındaki yeni hizmet binası açılışına katıldı.
     Buradaki konuşmasında, gümrük ve ticaret alanlarının aynı bakanlık çatısı altında birleştirilmesinin üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen Bakanlık olarak çok hızlı yapılandıklarını söyledi.
     Birleştirilen bakanlıklar arasında en kısa sürede mevzuatını oluşturan bakanlığın Gümrük ve Ticaret Bakanlığı olduğunu belirten Metin, ticaretin yapıldığı en eski coğrafyalardan birisi olan Anadolu'da gümrük ve ticaret işlemleri birbirini her zaman etkilediğine dikkati çekti.
     Eğitim Daire Başkanlığı'nın yeni hizmet binasının Gümrük personeline mode eğitim ortamı sağlanması açısında önemli olduğunu ifade eden Fatih Metin, "İnsan kaynaklarımızın yönetimi için 254 projeyle 10 bin 135 personelimize eğitim vereceğiz. Bunun temelinde insan kaynağımızın yönetilmesi geliyor" dedi.
     Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Ziya Altunyaldız da açılan tesisin sadece eğitim tesisi olarak görülmemesi gerektiğini dile getirerek, açılışın kurumsallaşma ve geleceğin inşası olarak da algılanabileceğini söyledi.
     Hizmet binasının gelişim ve değişim merkezi olacağını belirten Altunyaldız, "Burada geleceği kurgulayacağız. Yeni trenleri yakalayacağız ve geçmeye çalışacağız. Sadece bakanlığımıza yeni başlayan personelimiz değil tüm personelimizi eğitimden geçireceğiz. Bakanlığımızın yeni hizmet binasında da bilişim teknolojilerine ağırlık vererek, gümrük hizmetlerini daha mode bir alt yapıyla sunacağız" diye konuştu.
    
     -Dedektör köpeklere sertifika-
    
     Gümrük ve Ticaret Bakanlığı bünyesindeki 6 narkotik dedektör köpeği ile 5 çay-tütün dedektör köpeği ile bu köpeklerin idareciliğini üstlenen personele sertifikalarının verildiği açılışta, sertifika alan bazı köpeklerin gizlenen narkotik maddeyi bulduğu kısa bir gösteri yapıldı.
     Bakanlık bünyesinde halihazırda 31 narkotik dedektör köpeği, 4 silah-mühimmat/patlayıcı dedektör köpeği, 9 çay-tütün norkotik köpeği olmak üzere toplamda 44 dedektör köpeği bulunurken, yeni 6 narkotik dedektör köpeği ve 5 çay-tütün dedektör köpeğiyle sayıda 55'e yükselmiş oldu.
    
    
    

Bu haberi 139 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir