Gümrük Genel Tebliği

  • Yazı boyutu
Gümrük Genel Tebliği

Motorlu kara taşıtlarının serbest dolaşıma giriş işlemlerinde yetkili gümrük müdürlükleri belirlendi

Motorlu kara taşıtlarının serbest dolaşıma giriş işlemlerinde yetkili gümrük müdürlükleri belirlendi. Malul ve sakat araçlarının serbest dolaşıma giriş işlemleri sadece Ankara Gar Gümrük Müdürlüğünden yapılabilecek.
     Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın, "Gümrük Genel Tebliği'nde (Gümrük İşlemleri) (Seri No:83) Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ (Gümrük İşlemleri) (Seri No: 94)" Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
     Buna göre, motorlu kara taşıtlarının serbest dolaşıma giriş işlemleri, Yeşilköy, Gebze, İzmir, İzmit, Mersin ve Derince gümrük müdürlüklerinden yapılacak.
     İmalatçı firmalar için taşıtların serbest dolaşıma giriş işlemlerinde Mudanya, Gemlik, Esenboğa ve Adana gümrük müdürlükleri yetkili olurken, malul ve sakat araçlarının serbest dolaşıma giriş işlemleri ise sadece Ankara Gar Gümrük Müdürlüğünden yapılabilecek.
     Tebliğle, Ankara Gar, İzmir Yolcu Salonu, Yeşilköy ve Gebze gümrük müdürlükleri bedelsiz ithalat kapsamında getirilen taşıtların serbest dolaşıma giriş işlemlerinde yetkilendirildi.
     Diğer yandan, gümrüğe terk edilen taşıtların, kamu kurum ve kuruluşlarınca ticarete konu edilmemek kaydıyla getirilen taşıtların ve demonte vaziyette getirilen taşıtların serbest dolaşıma giriş işlemleri geldiği A sınıfı gümrük müdürlüklerinden de yapılabilecek.
    
    
    


Bu haberi 296 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir