GÜBRETAŞ Tekirdağ Lojistik Merkezi açılış töreni -Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez…

  • Yazı boyutu
GÜBRETAŞ Tekirdağ Lojistik Merkezi açılış töreni
  -Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez…

GÜBRETAŞ Tekirdağ Lojistik Merkezi açılış töreni -Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdürü Kutlu: "Çiftçimizin toprağındaki bitkiden daha verimli ürün alabilmesi, doğru gübre kullanımına bağlıdır"

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdürü Abdullah Kutlu, bitkilerden daha verimli ürün alınabilmesinin doğru gübre kullanımına bağlı olduğunu söyledi.
     Kutlu, GÜBRETAŞ Tekirdağ Lojistik Merkezi'nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifi'nin 1 milyon 100 bin çiftçiye hizmet eden büyük bir aile olduğunu anlattı.
     GÜBRETAŞ'ın Türkiye'de gübre üretiminde birinci sırada olduğuna dikkati çeken Kutlu, "Tekirdağ'a açılan bu depo yaklaşık 40 bin ton kapasiteye sahiptir. Buraya gelen gübreler eleniyor ve torbalanarak hazır hale getiriliyor. Merkezimizin ülkemize hayırlı uğurlu olmasın dilerim" diye konuştu.
     Kutlu, benzeri merkezlerle çiftçilerin talep ettiği gübrenin tarlaya daha kısa sürede ulaşacağını belirterek, "Çiftçimizin toprağındaki bitkiden daha verimli ürün alabilmesi, doğru gübre kullanımına bağlıdır. Doğru gübre kullanımı için de çiftçimiz toprak tahlili yaptırmalıdır" şeklinde konuştu.
    
     -"Eğitime sonuna kadar destek veriyoruz"-
    
     GÜBRETAŞ Genel Müdürü Osman Balta da Tekirdağ ile birlikte 5 ilde lojistik merkezlerinin bulunduğu vurguladı.
     Toplam depolama kapasitelerinin 394 bin ton olduğunu anlatan Balta, lojistik merkezler sayesinde çiftçiler için etkin hizmet sağlandığını ve en geç 24 saatte Türkiye'nin dört bir yanına gübre ulaştırabildiklerini ifade etti.
     GÜBRETAŞ'ın sosyal sorumluluk faaliyetlerinin de bulunduğunu bildiren Balta, şunları kaydetti:
     "İskenderun'da 60. yıl anımıza ilkokul yaptırdık. İnşallah önümüzdeki ay teslim edeceğiz. Aynı zamanda, geçtiğimiz günlerde Kocaeli'de GÜBRETAŞ İskele İlkokulu yapmak üzere protokol gerçekleştirdik. 2013 yılında bu okulumuzu tamamlayacağız. Dolayısıyla ülkemize iki tane ilkokul hediye etmiş olacağız. Eğitime sonuna kadar destek veriyoruz.
     Diğer taraftan, ülkemizin üniversitelerinde, ziraat fakültelerinde okuyan öğrencilerimize burs veriyoruz. Bizatihi çiftçilikle uğraşan, tarımla uğraşan ailelerin çocuklarına yardımcı oluyoruz. Çocuklarımız bizim ve ülkemiz için yarınlara yönelik yatırımlarımızdır. Bu çocuklar okullarımızdan mezun olacaklar ve tarım alanlarımıza yönelecekler. Ülkemizin tarımla ilgili önemli yerlerinde görev alacaklar."
     Konuşmaların ardından Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdürü Kutlu, GÜBRETAŞ Genel Müdürü Balta ve protokol üyeleri, merkezin açılışını yaptı.
    
    
    

Bu haberi 452 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir