GÜBRETAŞ, Konya'da geleceğin ziraat mühendisleri ile buluştu -GÜBRETAŞ Genel Müdürü Osman…

  • Yazı boyutu
GÜBRETAŞ, Konya'da geleceğin ziraat mühendisleri ile buluştu
     -GÜBRETAŞ Genel Müdürü Osman…

GÜBRETAŞ, Konya'da geleceğin ziraat mühendisleri ile buluştu -GÜBRETAŞ Genel Müdürü Osman Balta: -"Türkiye'de 2012 yılında 5,34 milyon ton gübre tüketildi"

GÜBRETAŞ Genel Müdürü Osman Balta, Türkiye'de gübre tüketiminin durağan olduğunu, 2012 yılında 5,34 milyon ton gübre tüketildiğini kaydetti.
     Şirket açıklamasına göre, Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi tarafından düzenlenen "Gübre Sektöründeki Gelişmeler" konulu konferansa katılan GÜBRETAŞ Genel Müdürü Osman Balta, gübre sektöründeki son gelişmeleri üniversite öğrencileri ve akademisyenleriyle paylaştı.
     Sektördeki temel sorunlara değinen Balta, GÜBRETAŞ'ın tarihsel gelişimi ile sektördeki konumu ve faaliyetleri hakkında da bilgi verdi.
     Dünyada ve Türkiye'deki gübre üretim-tüketimi hakında bilgi veren Balta, dünya gübre üretiminin hammadde kaynaklarına ve tüketim bölgelerine göre şekillendiğine dikkat çekti.
     Türkiye'de gübre tüketiminin durağan olduğunu dile getiren Balta, 2012 yılında 5,34 milyon ton gübre tüketildiğini kaydetti. Balta, gübre fiyatlarına etki eden faktörleri ise, hammaddeler, arz-talep durumları, enerji fiyatlarındaki değişimler, navlun maliyetleri ve tüccarlar olarak sıraladı.
    
    
    

Bu haberi 258 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir