GÜBRETAŞ Genel Müdürü Osman Balta: "Şirket 10 yıl önce yüzde 15 civarında olan pazar payını…

  • Yazı boyutu
GÜBRETAŞ Genel Müdürü Osman Balta:
     "Şirket 10 yıl önce yüzde 15 civarında olan pazar payını…

GÜBRETAŞ Genel Müdürü Osman Balta: "Şirket 10 yıl önce yüzde 15 civarında olan pazar payını yüzde 30'lara, konsolide cirosunu ise 2 milyar liranın üzerine taşımayı başardı"

GÜBRETAŞ Genel Müdürü Osman Balta, şirketin 10 yıl önce yüzde 15 civarında olan pazar payını yüzde 30'lara, konsolide cirosunu ise 2 milyar liranın üzerine taşımayı başardığını kaydetti.
     GÜBRETAŞ açıklamasına göre, 2012 yılının değerlendirilmesinin yapıldığı toplantıda, 2013 yılına ait yeni hedefler ve projeler konuşuldu. Departman sunumlarının yanı sıra eğitim seminerlerinin de gerçekleştiği organizasyona, yöneticilerin eş ve çocuklarıyla birlikte 110 kişi katıldı.
     GÜBRETAŞ Genel Müdürü Osman Balta, 60 yılı aşan köklü tecrübeleriyle son yıllarda her açıdan büyük bir başarı ivmesi yakaladıklarını belirterek, şirketin 10 yıl önce yüzde 15 civarında olan pazar payını yüzde 30'lara, konsolide cirosunu ise 2 milyar liranın üzerine taşımayı başardığını söyledi.
     Balta, son iki yılda ulaştıkları 1,5 milyon ton satış bandı üzerinde kalarak pazar etkinliklerini sürdürmeyi hedeflediklerini ifade ederek, "2013 yılı satış hedefimizi de 1 milyon 600 bin ton olarak bütçeledik. Yeni yılda konsolide ciro hedefimiz de 2,4 milyar lira civarında. GÜBRETAŞ'ın son yıllardaki istikrarlı büyümesini geleceğe taşımak için yeni atılımları sürdürüyoruz" diye konuştu.
     Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kutlu ise, GÜBRETAŞ'ın ana faaliyet konusu ve iştiraklerindeki başarılarının yanı sıra yurt içi ve yurt dışı yatırımlarıyla da yükselişini sürdürdüğünü belirtti.
     2013'te tesis yatırımlarının hız kazanacağını belirten Kutlu, "Değerlendirme toplantısı son derece verimli geçti. Birim müdürlerimizin yaptığı sunumlarda, şirketin son yıllardaki başarılarına uyumlu bir ekip çalışmasıyla nasıl ulaştığını birlikte gördük, fırsat ve riskleri değerlendirdik" dedi.
     Kutlu, "Son yıllarda Türkiye'nin en hızlı büyüyen şirketi haline gelen GÜBRETAŞ ile ana hissedarı Tarım Kredi Kooperatifleri arasındaki güç birliğinin, ülkemizdeki tarım sektörü için önemli katma değerler ortaya çıkardığını görmek memnuniyet verici" ifadelerini kullandı.
    
    
    

Bu haberi 163 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir