GÜBRETAŞ "Eken de Kazanıyor Biçen de" kampanyası ödül töreni -GÜBRETAŞ Yönetim Kurulu Başkanı…

  • Yazı boyutu
GÜBRETAŞ "Eken de Kazanıyor Biçen de" kampanyası ödül töreni
     -GÜBRETAŞ Yönetim Kurulu Başkanı…

GÜBRETAŞ "Eken de Kazanıyor Biçen de" kampanyası ödül töreni -GÜBRETAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Kutlu: "2013 yılında hedefimiz 1 milyon 650 bin ton gübre satışı ve 2 milyar 400 milyon lira ciro hedefliyoruz" -GÜBRETAŞ Genel Müdürü Balta: "60. yıl anısına çiftçi ve bayilere yönelik düzenlenen iki büyük kampanyada, 1 milyon 100 binin üzerinde katılım gerçekleşti" -"Her iki kampanyada toplam 344 çiftçi ödül kazandı"

GÜBRETAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kutlu, " 2013 yılında hedefimiz 1 milyon 650 bin ton gübre satışı ve 2 milyar 400 milyon lira ciro hedefliyoruz"dedi.
     GÜBRETAŞ'ın kuruluşunun 60. yılı anısına düzenlediği "Eken de Kazanıyor Biçen de" kampanyası ödül töreninde konuşan Kutlu, Tarım Kredi Kooperatifleri'nin en büyük iştiraki GÜBRETAŞ'ın bugün uluslararası yatırımları olan, son yıllarda cirosuyla, hizmetleriyle, satışlarıyla rekorlar kıran, çeşitli araştırmalara göre en hızlı büyüyen şirket olduğunu belirtti.
     Kutlu, GÜBRETAŞ'ın bugün hem kamu adına hizmet eden, hem de Türkiye'nin yüz akı ve Türkiye de büyüyen bir şirket konumuna geldiğini söyledi.
     Gübretaş'ın 2012 yılında 1 milyon 551 bin tonluk gübre dağıtımı gerçekleştirdiğini anımsatan Kutlu, "10 yıl önce pazar payı yüzde 15 olan GÜBRETAŞ, bugün itibariyle pazar payını yüzde 30'lara çıkardı. Bir sektörde yüzde 15'lerden yüzde 30'lara çıkmak büyük bir başarıdır. 150 - 200 milyon lira civarında olan cirosunu 2012'de 2 milyar liraya çıkardı. 2013 yılında hedefimiz, 1 milyon 650 bin ton gübre satışı ve 2 milyar 400 milyon lira ciro" diye konuştu.
     Çiftçilerin daha bilinçli, daha mode tarım yöntemleriyle üretim yapması ve birim alanda daha sağlıklı, daha fazla ürün elde etmesi için 2012'de 2 bin noktada 150 bin çiftçiye eğitim verdiklerini de anlatan Kutlu, 8 - 9 bin ziraat mühendisine toprak analizi ve bitki besleme alanında alanında da seminerler verdik. Bu bizim için sosyal sorumluluk gereği yapılan bir faaliyet" dedi.
    
     -"2 kampanyada, 1 milyon 100 binin üzerinde katılım gerçekleşti"-
    
     GÜBRETAŞ Genel Müdürü Osman Balta, 60. yıl anısına çiftçi ve bayilere yönelik düzenledikleri iki büyük kampanyada, 1 milyon 100 binin üzerinde katılım gerçekleştiğini bildirdi.
     Balta, şunları söyledi:
     "Her iki kampanyada toplam 344 çiftçi ödül kazandı. Bu kampanyalarla bugünlere ulaşmamızda payı olan bayilerimize ve çiftçilerimize teşekkür etmek istedik. Noter huzurunda yapılan çekilişlerde, kampanya ikramiyelerinin Türkiye'nin dört bir yanından farklı illere gitmesi, GÜBRETAŞ markasının ülkemizin tarım yapılan her noktasında ne kadar benimsendiğinin bir göstergesi."
    
     -"Ödüller ve Sahipleri"-
    
     2012 yılı Temmuz-Aralık döneminde sona eren ikinci satış kampanyası "GÜBRETAŞ'la Eken de Kazanıyor Biçen de" kampanyasının en büyük hediyesi 2013 model traktörün sahibi Diyarbakır'dan Mehmet Erdoğan oldu.
     Çiftçiler arasında yapılan çekilişte verilen 2013 model 3 ticari aracı, Sivas'tan Bahri Akkuş, Kayseri'den Erdem Cankurtaran, Siirt'ten İbrahim Öztürk kazandı.
     Bayiler için yapılan çekilişte ise 2013 model kamyonet, Samsun'daki Çetinkaya Tarım Kredi Kooperatifi'ne gitti.
     İkinci kampanyada 44 farklı şehre hediye çıkarken, en çok ikramiye kazanan il olarak Şanlıurfa dikkat çekti. Tüketicilere verilen 110 ödülün 10'u, bayilere verilen 54 ödülün 5'i Şanlıurfa'ya gitti. Şanlıurfa'yı da 12'şer ikramiye ile Adana ve Ankara takip etti.
     GÜBRETAŞ, 60. yılı dolayısıyla düzenlediği iki kampanya ile çiftçi ve bayilere; 2 traktör, 2 kamyonet, 6 ticari araç, 16 motosiklet, 26 Led TV, 56 çamaşır makinesi, 64 kişiye yurt dışı seyahati, 76 cep telefonu ve 96 laptop olmak üzere toplam 344 hediye verdi.
    
    
    

Bu haberi 228 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir