GÜBRETAŞ, 60. yıl anısına İskenderun'a yeni bir okul kazandırdı

  • Yazı boyutu
GÜBRETAŞ, 60. yıl anısına İskenderun'a yeni bir okul kazandırdı

GÜBRETAŞ, 60. yıl anısına İskenderun'a yeni bir okul kazandırdı

GÜBRETAŞ, kuruluşunun 60. yıl anısına İskenderun'un Denizciler Beldesi'ndeki GÜBRETAŞ İlköğretim Okulu'nu yeniden yaptırdı. Beş kat ve 32 derslikten oluşan ve Adalet Bakanı Sadullah Ergin tarafından açılışı gerçekleştirildiği belirtilen Denizciler GÜBRETAŞ İlköğretim Okulu, AB yapı standartları ve son yönetmelikler dikkate alınarak inşa edildi.
     Yapılan açıklamaya göre, GÜBRETAŞ, 1954 yılında Türkiye'nin ilk kimyevi gübre tesislerini kurduğu Hatay'ın İskenderun ilçesine yeni ve mode bir eğitim kurumu kazandırdı. 1985 yılında Denizciler beldesinde GÜBRETAŞ tarafından yaptırılan 3 kat ve 18 derslikten oluşan Gübre Fabrikaları İlköğretim Okulu yıkılarak, yerine 32 derslik ve 5 kattan oluşan 960 öğrenci kapasiteli mode donanımlı bir okul inşa edildi.
     Sosyal sorumluluk algısıyla sektörde eğitime verdiği önem ile dikkat çeken GÜBRETAŞ'ın yaptırdığı Denizciler GÜBRETAŞ İlköğretim Okulu'nun açılış töreni'nin, Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in katılımıyla gerçekleştiği kaydedildi.
     Törene ayrıca Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek, İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su, GÜBRETAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kutlu, GÜBRETAŞ Genel Müdürü Osman Balta ile şirketin yöneticileri ile öğrenciler ve velilerinin katıldığı ifade edildi.
     Açılış töreninde konuşan GÜBRETAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kutlu, eğitim alanındaki çalışmaların GÜBRETAŞ'ın sosyal sorumluluk faaliyetlerinin başında geldiğini belirterek, Türkiye'nin geleceğinin eğitimle şekilleneceğini bilincinde olduklarını kaydetti.
     Kutlu, şunları kaydetti:
     "Türkiye'nin en büyük sanayi kuruluşlarından biri haline gelen GÜBRETAŞ'ın en büyük yatırımının eğitime olduğunu her zaman vurguluyoruz. Yine sektörde ilk kez ziraat fakültesi öğrencilerine özel eğitim bursu uygulaması başlatan GÜBRETAŞ, 150'ye yakın genç ziraat mühendisi adayına destek oluyor. Bunun yanı sıra çiftçilere ve sektördeki uzman ziraat mühendislerine yönelik eğitim faaliyetleri de sürdürüyoruz.
     Sadece geçen yıl, yaklaşık 2 bin noktada 150 bin çiftçiye bilinçli tarım konusunda eğitimler veren GÜBRETAŞ, bunun yanında Türkiye'nin dört bir yanında 10 bine yakın ziraat mühendisinin katılımıyla seminerler de gerçekleştirdi."
    
    
    

Bu haberi 443 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir