GSO'nun yeni hizmet binası hafta sonu açılacak -"Akıllı bina" şeklinde tasarlanan binanın Başbakan…

  • Yazı boyutu
GSO'nun yeni hizmet binası hafta sonu açılacak
  -"Akıllı bina" şeklinde tasarlanan binanın Başbakan…

GSO'nun yeni hizmet binası hafta sonu açılacak -"Akıllı bina" şeklinde tasarlanan binanın Başbakan Yardımcısı Babacan ile Aile ve Sosyal Politikalar Şahin'in katılımıyla açılması planlanıyor

Gaziantep Sanayi Odası'nın (GSO), "akıllı bina" şeklinde tasarlanan yeni hizmet binası, cumartesi günü Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in katılımıyla hafta sonu açılması planlanıyor.
     GSO'dan yapılan açıklamaya göre, İstasyon Caddesi'ndeki hizmet binası 1 Aralık Cumartesi düzenlenecek törenle açılacak. Binanın, Başbakan Yardımcısı Babacan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Şahin ile TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun katılımıyla açılışından önce odanın geleneksel "Gaziantep'in Yıldızları" ödül töreni yapılacak.
     Açıklamada görüşlerine yer verilen GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu, 15 Ağustos 1989'da kurulan GSO'nun 3 bin 521 üyesi bulunduğunu, Türkiye'de üye sayısı açısından en büyük sanayi odaları arasında yer aldıklarını belirtti.
     Hizmet binasını büyüterek daha mode bir yapıya kavuşturduklarını, çağdaş mimarisi ve sanayicilere hizmet sunumundaki çıtayı yükseltecek anlayışla tasarlanan binayı Gaziantep'e kazandırmaktan mutlu olduklarını ifade eden Konukoğlu, toplam inşaat alanı 11 bin metrekare olan yeni hizmet binasına ilişkin şu bilgileri verdi:
     "2 kat garaj olmak üzere toplam 8 kat olarak inşa edilen hizmet binamızda toplantı salonlarının yanı sıra, sosyal ve kültürel etkinliklerin gerçekleştirilebileceği alanlar bulunuyor. Uzun yıllar Gaziantep'in ekonomik ve sosyal gelişimine yanıt verebilecek ve çağdaş anlayışla hizmet sunulabilecek niteliklere sahip yeni hizmet binamızın Gaziantep'e, sanayicilerimize ve üyelerimize hayırlı olmasını diliyorum. Yeni binamızın yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum."
     Konukoğlu, geleneksel "Gaziantep'in Yıldızları" ödül töreninin 1 Aralık'taki açılış öncesinde Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi'nde yapılacağını, törende "üretimden satışlarda Türkiye'nin 1000 büyük sanayi kuruluşu arasına giren firmalar ile Ar-Ge, inovasyon ve markalaşmada başarı gösteren firmalara" plaket verileceğini aktardı.
     Gaziantep'in başarısının kesinlikle tesadüf olmadığını vurgulayan Konukoğlu, şunları kaydetti:
     "Gaziantep'i bugünlere değerli sanayicilerimizin azimli çalışmaları taşıdı ve bu şehir Türkiye'ye model oldu. Aylık bazda Gaziantep, Ankara'nın üstüne çıkarak en fazla ihracat yapan iller arasında 5. sıraya yükseldi. 173 ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. İhracatımızın yüzde 93'e yakınının sanayi ürünü olması da aynı bir gurur kaynağımız. 2012 sonunda 6 milyar dolar ihracat hedefimizi yakalayacağız. Gaziantep'te 211 binden fazla sigortalı çalışan var. Şehrimize bölgeden göçle gelen insanlara da iş ve ekmek kapısı açıyoruz."
     Bu arada İstasyon Caddesi'ndeki yeni hizmet binasının, oda üyelerinin her türlü aktivitesine imkan verecek donatılara sahip olduğu, ayrıca güvenlik, su ve elektrik tasarrufu açısından "akıllı bina" şeklinde tasarlandığı kaydedildi.
    
    
    

Bu haberi 180 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir