GSA Saat Genel Koordinatörü Gökçe Tabak: "3 yıl içinde marka sahibi olan şirketleri satın…

  • Yazı boyutu
GSA Saat Genel Koordinatörü Gökçe Tabak:
     "3 yıl içinde marka sahibi olan şirketleri satın…

GSA Saat Genel Koordinatörü Gökçe Tabak: "3 yıl içinde marka sahibi olan şirketleri satın alarak büyümeyi hedefliyoruz"

GSA Saat Genel Koordinatörü Gökçe Tabak, 3 yıl içinde marka sahibi olan şirketleri satın alarak büyümeyi hedeflediklerini söyledi.
     GSA Saat'in 2012 yılı değerlendirmesi ve geleceğe dönük planlarıyla ilgili toplantıda konuşan Tabak, geçen yılı 40 milyon lira ciro ile kapattıklarını bildirdi. Tabak, saat pazarına 2010 yılında giren GSA Saat'in 2013 yılında yüzde 50 büyüme ve 60 milyon liralık ciro hedeflediğini söyledi.
     Türkiye'de 500 bayi ve 15 Watch Home mağazasıyla tüketiciye ulaştıklarını kaydeden Tabak, "GSA Saat mağaza sayısını yıl sonuna kadar 30'a çıkartarak, franchise modeliyle 15 yeni Watch Home mağazası katmayı öngörüyoruz. Kısa vadede, marka sayısını artırarak, uzun vadede bayi ve Watch Home mağazalarını artırarak, en önemlisi de şirket satın almaları gibi yeni yatırımlar yaparak Türkiye saat piyasasını büyütmeyi ve en büyük oyuncularından biri haline gelmeyi amaçlıyoruz" diye konuştu.
     Ocak ayı başında saat markası ToyWatch'un Türkiye'deki tek yetkili distribütörü olduklarını anımsatan Tabak, "GSA Saat, marka için bu yıl önemli miktarda yatırım yapmayı hedefliyor"dedi.
     Tabak, sözlerini şöyle sürdürdü:
     "İşbirliğiyle ilgili olarak pek çok ünlünün severek kullandığı ToyWatch'u kısa vadede Türkiye'de 100'e yakın noktaya ulaştırmayı hedefliyoruz. Oldukça güçlü bir dağıtım kanalımız var. Katlı mağazalar, bayiler ve ToyWatch butiklerimizle 5 milyon lira ciro elde etmeyi ve 2013 ciromuzu bu işbirliğiyle beraber yüzde 50 artırmayı hedefliyoruz."
     GSA Saat'in pazardaki durumuna da değinen Tabak, "İthal edilen 12 milyon saatin yüzde 80'i no name saatlerden oluşuyor. Geri kalan 2 milyon 400 bin saatin yüzde 11'ini GSA Saat olarak biz ithal edip satıyoruz. Sektördeki en önemli segment moda markaları segmenti. Günümüz trendlerini yakalayan global markaların saatleri, satış grafiğini daima yükseltiyor" değerlendirmesinde bulundu.
    
    
    

Bu haberi 345 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir