Grev 2 milyon dolar yuttu!

  • Yazı boyutu
Grev 2 milyon dolar yuttu!

305 kişinin işine mal oldu

Türk Hava Yolları 29 Mayıs'ta gerçekleşen ve havaalanını felç eden iş yavaşlatma eylemiyle ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu'na bir açıklama gönderdi. THY'nin açıklamasında eylemin 2 milyon dolarlık kayba neden olduğu belirtilirken eylem nedeniyle işten çıkarılan personel bilgilerine ilişkin detaylar da verildi. İşte THY'nin yaptığı açıklama...

"28 Mayıs saat 22.00 civarında Hava-İş sendikası duyuru yayınlayarak kanunsuz eylem çağrısı sonucu yasadışı eyleme katılan ve görevine gelmeyen Türk Hava Yolları A.O' dan 260 THY Teknik A.Ş.'den ise 45 kişinin 2822 sayılı Kanunun ilgili maddeleri gereğince iş akitleri feshedilmiştir. Söz konusu yasadışı eylem sonucunda kabin ekiplerindeki eksiklikler nedeniyle iptal edilen 223 uçuş nedeniyle Ortaklığımızın şu ana kadar uğradığı zarar yaklaşık 2 milyon USD'lik olduğu tespit edilmiştir. Ortaklığımızın uğradığı maddi zararın Sendika yönetimi ve eyleme katılanlardan tazmini için dava açılmasına karar verilmiş olup, ayrıca yasadışı eylem çağrısı ve eylemle ilgili olarak ilgili mercilere suç duyurusunda bulunulmuştur."

Kaynak : Habertürk


Bu haberi 181 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir