"Gözetimli Bağımsızlık" -Maliye Bakanı Şimşek Kosova'da Uluslararası Yönlendirme Grubu'nca…

  • Yazı boyutu
"Gözetimli Bağımsızlık"
  -Maliye Bakanı Şimşek Kosova'da Uluslararası Yönlendirme Grubu'nca…

"Gözetimli Bağımsızlık" -Maliye Bakanı Şimşek Kosova'da Uluslararası Yönlendirme Grubu'nca düzenlenecek toplantıda Türiye'yi temsil edecek

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye'nin de üyesi olduğu Uluslararası Yönlendirme Grubu'nun Kosova'da "gözetimli bağımsızlığın" sona erdirilmesine ilişkin olarak yarın Priştine'de düzenlenecek toplantıya katılacak ve çeşitli temaslarda bulunacak.
     Maliye Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Bakan Şimşek, hükümeti temsilen katılacağı Kosova ziyareti kapsamında, Kosovalı üst düzey yetkililerle görüşmelerde bulunacak, Kosova Meclisi'nin "gözetimli bağımsızlığın" sona erdirilmesine ilişkin özel oturumuna katılacak ve Türklerin yoğun olarak yaşadığı Prizren bölgesini ziyaret edecek.
     Bakan Şimşek, ziyareti vesilesiyle ayrıca Türkiye-Kosova arasında Çifte Vergilendirmeyi Önleme Anlaşması'nı imzalayacak ve Kosova Dışişleri Bakanlığı ile Balkan Enstitüsü tarafından düzenlenecek "Balkanlarda kapanan fasıl" başlıklı uluslararası konferansın "küreselleşme çağında dönüşüm" konulu oturumunda konuşma yapacak.
    
    
    

Bu haberi 160 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir