Gösterge tahvilin bileşik faizi yüzde 7,90'ı aştı

  • Yazı boyutu
Gösterge tahvilin bileşik faizi yüzde 7,90'ı aştı

Gösterge tahvilin bileşik faizi yüzde 7,90'ı aştı

Tahvil-bono piyasasında gösterge tahvilin bileşik faizi yüzde 7,94'e kadar yükseldi.
     Yurt dışı bono piyasalarının sınırlı yükselişine rağmen yurt içi tahvil-bono piyasasında kar satışlarının devam ettiği görülüyor. Hazine'nin salı günü düzenlediği ihalelerin ardından başlayan faizlerdeki yükseliş eğilimi bugün de devam ettirerek kapanışa kadar önemli bir değişiklik olmazsa üst üste 5. işlem gününü de yükselişle kapatmış olacak. Güne yüzde 7,84 seviyesinden başlayan gösterge tahvilin bileşik faizi en yüksek yüzde 7,94'ü gördükten sonra bu dakikalarda 7,89 seviyesinde bulunuyor.
     Analistler Çin verilerinin ardından küresel risk iştahının azaldığını bunun da tahvil-bono piyasasına para girişini sınırlandırdığına dikkati çekiyorlar. Teknik olarak yüzde 9,75 seviyelerinden düşüşe geçen ve en düşük yüzde 7,47 seviyesini gören gösterge tahvilin bileşik faizinde bir düzeltme hareketinin zaten beklendiğini dile getiren analistler, dolayısıyla yüzde 8 seviyelerine kadar yüklselişin normal karşılanabileceğini belirtiyorlar.
    
    
    

Bu haberi 177 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir