Gösterge tahvilin bileşik faizi yüzde 8,11'e geriledi -Ata Portföy Fon Yönetim Müdürü Cem Tözge:…

  • Yazı boyutu
Gösterge tahvilin bileşik faizi yüzde 8,11'e geriledi
  -Ata Portföy Fon Yönetim Müdürü Cem Tözge:…

Gösterge tahvilin bileşik faizi yüzde 8,11'e geriledi -Ata Portföy Fon Yönetim Müdürü Cem Tözge: -"MB'nın atacağı adımlara yönelik beklentiler tahvil-bono piyasasına alış getiriyor"

Tahvil bono piyasasında dün günü yüzde 8,31'den kapatan gösterge tahvilin bileşik faizi yüzde 8,11'e geriledi.
     Konuyla ilgili görüşlerini AA muhabirine aktaran Ata Portföy Fon Yönetim Müdürü Cem Tözge, dün TÜİK'in açıkladığı enflasyon rakamlarının ardından piyasada 26 Temmuz tarihinde Merkez Bankası'nın açıklayacağı enflasyon raporunda yıl sonu enflasyon hedefini aşağı doğru revize edebileceği beklentisinin oluştuğunu belirtti.
     Enflasyon raporununda piyasa beklentilerine paralel olarak yıl sonu hedefinde yapılacak bir revizyonun ardından MB'nın faiz koridorunu daraltabileceğini de kaydeden Tözge "Bu beklentilerle gösterge tahvilin bileşik faizinde 7,80 - 8,00 bandına kadar geri çekilmenin devam etmesini bekliyoruz" dedi.
     Tözge, tahvil-bono piyasasındaki güçlü alışlarda, yarın yapılacak ECB toplantısından çıkacak bir faiz indirim kararının etkisinin olup olmadığı sorusuna ise "Tahvil-bono piyasasında daha çok Merkez Bankası'nın kararlarına odaklanıldığını, yurt dışı piyasalardan ayrışmanın söz konusu olduğunu düşünüyorum. Dolayısıyla Merkez Bankası'nın alacağı kararları etkileyecek veriler ve beklentiler yön üzerinde ana belirleyici olmaya devam edecektir" şeklinde görüş bildirdi.
    
    
    

Bu haberi 153 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir