Gösterge tahvilin bileşik faizi yüzde 6,30'un üzerinde

  • Yazı boyutu
Gösterge tahvilin bileşik faizi yüzde 6,30'un üzerinde

Gösterge tahvilin bileşik faizi yüzde 6,30'un üzerinde

Tahvil-bono piyasasında gösterge tahvilin bileşik faizi güne yüzde 6,31 seviyesinden başladı.
     Dün güne dengeli başlayan tahvil-bono piyasası, Avrupa'dan Güney Kıbrıs sorununda uygulanan çözüm yönteminin diğer sorunlu ülkelere model olabileceği yönündeki açıklamalarla geçen hafta başlayan satıcılı seyrini küresel piyasalara paralel olarak devam ettirdi.
     BDDK'nın açıkladığı haftalık verilerde de sektörde tüketici kredilerinin büyümeye devam ettiğinin görülmesi üzerine yükselişi hızlanan gösterge tahvilin bileşik faizi yüzde 6,35'i gördükten sonra günü yüzde 6,31'den kapattı.
     Bugün açıklanacak PPK kararları ile ilgili olarak AA Finans PPK Beklenti Anketi'ne katılan ekonomistlerin hiç biri politika faizinde bir değişiklik beklemiyor. Faiz koridorunda da genel olarak değişiklik beklenmezken, zorunlu karşılıkların 25-50 baz puan artırılması bekleniyor.
     Analistler gösterge tahvilin bileşik faizinde yüzde 6,40 seviyelerine doğru yükselişin devam edebileceğini ancak satış baskılarının bu seviyelerde azalacağını tahmin ediyor
    
    
    

Bu haberi 169 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir