Gösterge tahvilin bileşik faizi yüzde 6,24'e kadar geriledi -Ata Portföy Fon Yönetim Direktörü Cem…

  • Yazı boyutu
Gösterge tahvilin bileşik faizi yüzde 6,24'e kadar geriledi
  -Ata Portföy Fon Yönetim Direktörü Cem…

Gösterge tahvilin bileşik faizi yüzde 6,24'e kadar geriledi -Ata Portföy Fon Yönetim Direktörü Cem Tözge: -"İhalede oluşan faiz oranlarının beklentinin altında olması piyasa faizlerinin gerilemesine yol açtı" -"Gösterge tahvilin bileşik faizinin şu anki koşullar altında 6,50-6,00 aralığında hareket etmesini beklemekteyiz"

Tahvil-bono piyasasında gösterge tahvilin bileşik faizi yüzde 6,24 seviyesine kadar geriledi.
     Güne yüzde 6,38 seviyesinden başlayan gösterge tahvilin bileşik faizi, Hazinenin bugün düzenlediği ihalelerin olumlu sonuçlanmasının ardından gelen alımların etkisi ile yüzde 6,24 seviyesine kadar geriledikten sonra şu dakikalarda yüzde 6,28 seviyesinde bulunuyor.
     Ata Portföy Fon Yönetim Direktörü Cem Tözge, ihalede oluşan faiz oranlarının beklentinin altında olmasının piyasa faizlerinin gerilemesine yol açtığını söyledi.
     Hazinenin bugün düzenlediği ihalenin sonuçlarına ilişkin değerlendirmede bulunan Tözge, geçen haftaki yoğun satışlar sonrası yukarıda oluşan faiz seviyelerinden ihalelere yüksek ilgi olduğunun görüldüğünü belirterek, Özellikle ROT'a giden yüksek teklifin ve düşük karşılama oranının piyasa faizlerine moral verdiğini söyledi. Tözge, ihalede oluşan faiz oranlarının da beklentinin altında olmasının piyasa faizlerinin gerilemesine yol açtığını vurguladı.
     Piyasaların yarın da yapılacak 2 önemli ihaleyi dikkatle takip edeceğine işaret eden Tözge, "Hem yeni gösterge tahvil hem de 10 yıllık tahvil ihalesine gelecek olan talep yüksek olursa faiz cephesinde bugün kısmi toparlanan morallerin daha da kuvvetlendiğini görebiliriz. Gösterge tahvilin bileşik faizinin şu anki koşullar altında 6,50-6,00 aralığında hareket etmesini beklemekteyiz" ifadelerini kullandı.
    
    
    

Bu haberi 134 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir