Gösterge tahvilin bileşik faizi yüzde 6,04'ü gördü

  • Yazı boyutu
Gösterge tahvilin bileşik faizi yüzde 6,04'ü gördü

Gösterge tahvilin bileşik faizi yüzde 6,04'ü gördü

Tahvil-bono piyasasında gösterge tahvilin bileşik faizi, güne tarihinin en düşük seviyesi olan 5,70 seviyelerinden başladıktan sonra en düşük yüzde 5,66'yı gördü ve yarın valörlü işlemlerde görülen güçlü satışlarla bir ara yüzde 6,04'e kadar yükseldi.
     Şu dakikalarda yarın valörlü işlemlerde yüzde 5,80 seviyelerinde dengelen gösterge tahvilin bileşik faizi için uzmanlar, faizlerin düşük işlem hacmi ile yüzde 5,66 seviyelerine kadar gerilediğini, ancak bu seviyelerin kalıcı olmasını beklemediklerini ifade ediyor.
     Merkez Bankası'nın faizleri indirebileceği beklentisine rağmen, gecelik faizlerin yüzde 6 seviyelerinde olduğu bir ortamda gösterge tahvilin bileşik faizinin yüzde 5,66'ya kadar gerilemesini anlamlandırmakta zorlandıklarını belirten analistler, ABD'de açıklanan verilerin beklentileri karşılamaması ve kar satışlarının düşük hacimle gerileyen tahvil-bono faizlerinde sert dalgalanmaları da birlikte getirdiğini kaydediyor.
    
    
    

Bu haberi 125 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir