Gösterge tahvilin bileşik faizi tarihi dip seviyesinde -Ata Portföy Fon Yönetim Direktörü Cem…

  • Yazı boyutu
Gösterge tahvilin bileşik faizi tarihi dip seviyesinde
  -Ata Portföy Fon Yönetim Direktörü Cem…

Gösterge tahvilin bileşik faizi tarihi dip seviyesinde -Ata Portföy Fon Yönetim Direktörü Cem Tözge: -"Başarılı Halkbank özelleştirmesi sonrası Hazine'nin önümüzdeki dönemde daha düşük bir borçlanma ihtiyacı duyacağı beklentisi de olumlu havayı destekliyor" -"Kasım ayı enflasyon datasına kadar aşağı yönlü hareketin devamı beklenebilir"

Ata Portföy Fon Yönetim Direktörü Cem Tözge, başarılı Halkbank özelleştirmesi sonrası Hazine'nin gelecek dönemde daha düşük bir borçlanma ihtiyacı duyacağı beklentisinin, bugün tarihi dip seviyesini gören gösterge tahvildeki olumlu havayı desteklediğini belirtti.
     Gösterge tahvilin bileşik faizinin yüzde 6,16 ile yeni tarihi dip seviyesini görmesine ilişkin AA muhabirine değerlendirme yapan Tözge, "Dün Merkez Bankası'nın bir kez daha faiz indirim veya indirimlerini işaret etmesi, hatta TL'nin olası güçlenmesine karşın bandın alt tarafı ve politika faizinde de ölçülü indirimine gideceğini belirtmesi ile faizlerde aşağı yönlü hareketin devamını öngörmekteyiz" dedi.
     Türkiye ile ilgili beklentilerin giderek düzeldiği bir dönemde verim eğrisinin tüm vadelerine yabancı ilgisinin devam ettiğini vurgulayan Tözge, "Diğer yandan başarılı Halkbank özelleştirmesi sonrası Hazine'nin önümüzdeki dönemde daha düşük bir borçlanma ihtiyacı duyacağı beklentisi de olumlu havayı destekleyen diğer bir etken. Dolayısıyla, en azından önümüzdeki Kasım ayı enflasyon datasına kadar aşağı yönlü hareketin devamı beklenebilir" diye konuştu.
    
     Muahbir: Murat Birinci
    

Bu haberi 133 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir