Gösterge tahvilin bileşik faizi tarihi dip seviyesinde -Ata Portföy Fon Yönetim Direktörü Cem…

  • Yazı boyutu
Gösterge tahvilin bileşik faizi tarihi dip seviyesinde
  -Ata Portföy Fon Yönetim Direktörü Cem…

Gösterge tahvilin bileşik faizi tarihi dip seviyesinde -Ata Portföy Fon Yönetim Direktörü Cem Tözge: "Moody's'den de not artırım beklentisi ile faizler düşüyor"

Ata Portföy Fon Yönetim Direktörü Cem Tözge tahvil-bono piyasasında görülen güçlü alışlarla ilgili olarak Fitch'den sonra Moody's'den de not artırımı gelebileceği beklentisi ile faizlerin gerilediğini belirtti.
     Tahvil-bono piyasasında gösterge tahvilin bileşik faizinin tarihi dip seviyesi olan 6,78'e gerilemesiyle ilgili olarak AA muhabirine görüşlerini aktaran Tözge, Fitch'den gelen not arttırım kararı sonrası faizlerdeki rallinin devam ettiğini ifade etti.
     Tözge değerlendirmesine şöyle devam etti:
     "Fitch den sonra Moody's'den de gelebilecek not artırım beklentisi ve Merkez Bankası'nın faiz indirimlerine devam edeceği beklentisi ile faizlerin aşağı geldiğini görmekteyiz. Getiri eğrisinin uzun vadeli tarafına ciddi boyutta yabancı yatırımcı ilgisi var. 2 yıllık gösterge tahvilde girişlere paralel olarak yüzde 6,50'nin yeni hedef seviyemiz olacağını, bununla birlikte uzun vadeli tahvillerde ise yüzde 7,25 seviyesi test edilebileceğini düşünüyorum."
    
    
    

Bu haberi 143 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir