Gösterge tahvilin bileşik faizi ihalelerin ardından yüzde 5,74'e düştü

  • Yazı boyutu
Gösterge tahvilin bileşik faizi ihalelerin ardından yüzde 5,74'e düştü

Gösterge tahvilin bileşik faizi ihalelerin ardından yüzde 5,74'e düştü

Tahvil-bono piyasasında güne yüzde 5,78 seviyesinden başlayan ve açılışın ardından 5,81'e kadar yükselen gösterge tahvilin bileşik faizi Hazine'nin gerçekleştirdiği ihaleler sonrasında düşüşe geçti.
     Hazine'nin ihalelerine gelen yüksek talep sonrasında yüzde 5,74 seviyesine kadar gerileyen gösterge tahvilin bileşik faizi bu dakikalarda yüzde 5,78 seviyelerinde yatay seyrediyor.
     Hazine bugün düzenlediği 5 yıl ve 10 yıl vadeli tahvil ihaleleriyle ROT satışlar dahil 2,6 milyar lira borçlandı. Analistler, Hazine'nin kamuya satışlar yoluyla da 3,2 milyar liralık kaynak sağladığına dikkati çekerek, ihalelere gelen güçlü talebin yarın düzenlenecek ihaleler öncesi moralleri yükselttiğini belirtiyor.
     Hazine yarın da 2 yıl vadeli gösterge tahvil (7 Ocak 2015) ile 10 yıl vadeli sabit kuponlu (14 Eylül 2022) tahvilin yeniden ihraç ihalelerini gerçekleştirecek.
     Analistler, bugünkü güçlü talep de göz önünde bulundurulduğunda yarın yapılacak ihalelerde de talebin güçlü gelebileceğini belirterek, faizler tarafında arz yönlü bir baskı olmayacağını ve faizlerin içinde bulunduğu dar banttaki hareketine devam edebileceğini tahmin ediyor.
    
    
    

Bu haberi 118 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir