Gösterge tahvilin bileşik faizi güne yatay başladı

  • Yazı boyutu
Gösterge tahvilin bileşik faizi güne yatay başladı

Gösterge tahvilin bileşik faizi güne yatay başladı

Tahvil-bono piyasasında gösterge tahvilin bileşik faizi güne önceki kapanış seviyesi olan yüzde 6,03 seviyesinden başladı.
     Cuma günü yüzde 6,01 seviyesinden başlayan gösterge tahvilin bileşik faizi bu seviyeden gelen satışlarla sınırlı da olsa yükselişini devam ettirmiş ve bugünkü valörlü işlemlerde yüzde 6,02'den kapatmıştı.
     Merkez Bankası'nın aralık Para Politikası Kurulu toplantısında piyasa beklentisine göre daha temkinli bir duruş sergilemesi sonrası faizlerde başlayan yükseliş haftanın son işlem gününde yavaşlarken, analistler son dönemde işlem hacminin önemli ölçüde gerilediğini belirtiyor.
     Gösterge tahvilin bileşik faizinde dar bir bant içerisindeki yatay hareketin bugün de devam edebileceğini ifade eden analistler, yüzde 5,90 seviyesinin destek, sırasıyla yüzde 6,05 ve 6,15 seviyelerinin ise direnç olarak takip edileceğini kaydediyor.
    
    
    

Bu haberi 148 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir