Gösterge tahvilin bileşik faizi güne yatay başladı

  • Yazı boyutu
Gösterge tahvilin bileşik faizi güne yatay başladı

Gösterge tahvilin bileşik faizi güne yatay başladı

Tahvil-bono piyasasında gösterge tahvilin bileşik faizi güne yüzde 6,06 seviyesinden başladı.
     Dün güne yüzde 6,09 seviyesinden başlayan gösterge tahvilin bileşik faizi bu seviyeden gelen alımlarla düşüşe geçti ve gün içinde tarihi dip seviyesi olan yüzde 6,0 seviyesine kadar geriledikten sonra günü yüzde 6,05 seviyesinden kapattı.
     Analistler Merkez Bankası'nın önümüzdeki dönemde faiz indirimine gidebileceği beklentisi ve dünya genelinde olumlu seyreden tahvil/bono faizlerinin yurtiçinde bono piyasasını desteklediğini belirtiyor.
     Teknik olarak gösterge tahvilin bileşik faizinin yüzde 6,0 seviyesinin destek, yüzde 6,20 seviyesinin ise direnç olarak takip edileceğini belirten analistler, Merkez Bankası'nın 18 Aralık'ta yapılacak olan Para Politikası Kurulu toplantısında yüzde 5,00 seviyesinde bulunan gecelik borçlanma faizinde ve / veya yüzde 5,75 seviyesinde bulunan haftalık repo faizinde indirime gitmesi durumunda gösterge bonoda sınırlı da olsa aşağı yönlü hareketin devam etme ihtimali bulunduğunu kaydediyor.
    
    
    

Bu haberi 169 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir