Gösterge tahvilin bileşik faizi güne yükselişle başladı

  • Yazı boyutu
Gösterge tahvilin bileşik faizi güne yükselişle başladı

Gösterge tahvilin bileşik faizi güne yükselişle başladı

Tahvil-bono piyasasında gösterge tahvilin bileşik faizi küresel piyasalardaki endişelerle haftanın ilk işlem gününe yükselişle başlayarak yüzde 7,61'den açıldı.
     Geçtiğimiz hafta kar satışları ve enflasyon görünümündeki bozulma nedeniyle satıcılı seyreden tahvil-bono piyasasında gösterge tahvilin bileşik faizi bir ara yüzde 7,75'e kadar yükselse de haftayı yüzde 7,57'den kapatmıştı.
     Analistler Avrupa borç krizinin en kritik ayağı olarak düşünülen İspanya'nın borçlarının finansmanı konusundaki belirsizliklerin devam etmesiyle küresel piyasalarda bugün yapılacak Avrupa Maliye Bakanları toplantısı öncesinde satış baskısının oluştuğunu belirtiyor.
     Bugün öğleden sonra Lüksemburg'ta başlayacak toplantı öncesinde ve sonrasında yapılacak açıklamaların piyasaların yönü üzerinde belirleyici olacağını tahmin eden analistler, gösterge tahvilin bileşik faizi içi yüzde 7,75 seviyesinin direnç, 7,55 seviyesinin ise destek olarak takip edileceğini düşünüyor.
    
    
    

Bu haberi 107 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir