Gösterge tahvilin bileşik faizi en düşük yüzde 7,56'yı gördü -Ata Portföy Fon Yönetim Müdürü Cem…

  • Yazı boyutu
Gösterge tahvilin bileşik faizi en düşük yüzde 7,56'yı gördü
  -Ata Portföy Fon Yönetim Müdürü Cem…

Gösterge tahvilin bileşik faizi en düşük yüzde 7,56'yı gördü -Ata Portföy Fon Yönetim Müdürü Cem Tözge: -"Gösterge tahvilin bileşik faizi 7,50 bandında zorlansa dahi aşağı yönlü devam etme olasılığı yüksek görülüyor"

Ata Portföy Fon Yönetim Müdürü Cem Tözge, gösterge tahvilin bileşik faizinin 7,50 bandında zorlansa dahi aşağı yönlü devam etme olasılığının yüksek olduğunu belirtti.
     Konuyla ilgili görüşlerini AA muhabirine aktaran Tözge, Türkiye'nin makro ekonomik göstergelerindeki düzelme ve dün açıklanan dış ticaret verilerinin beklenenden daha iyi gelmesinin de gösterge tahvilin bileşik faizinin aşağıya doğru gerilemesini teyit ettiğini söyledi. Tözge, dışarıda ise Türkiye'ye not artırımının hala masada olmasının da tahvil faizinin aşağı yönlü olmasını destekleyebileceğini işaret ederek şöyle konuştu:
     "Gösterge tahvilin bileşik faizi 7,50 bandında zorlansa dahi aşağı yönlü devam etme olasılığı yüksek görülüyor. 7,50 seviyesi psikolojik olarak bir miktar geçilebilir konumda. Bu seviyenin geçilmesi daha fazla yabancı teklifine bağlanacaktır. Enflasyondaki olumlu gelişmeler ve not artırımı konusundaki olumlu beklentiler, önümüzdeki 10-12 ay içinde ya da orta vadede 7-7,5 seviyelerin altına ineceğini düşünüyorum.
     Fed tarafından belirgin bir tepki beklenmiyor, ECB'den daha fazla tepkiler bekleniyor. Tabi bu akşam Fed tarafından gelebilecek koordineli sürpriz bir açıklama (şu anda piyasalar sürpriz beklemiyor, o nedenle bunu fiyatlamadılar, Fed'in rötuşlarla geçiştireceği beklentisi var) gelirse olumlu trendin devamını hem borsa için hem de tahvil piyasası için görebiliriz."
    
    
    

Bu haberi 156 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir