Gösterge tahvilin bileşik faizi en düşük rekorunu yeniledi -Garanti Yatırım Stratejisti Tufan…

  • Yazı boyutu
Gösterge tahvilin bileşik faizi en düşük rekorunu yeniledi
  -Garanti Yatırım Stratejisti Tufan…

Gösterge tahvilin bileşik faizi en düşük rekorunu yeniledi -Garanti Yatırım Stratejisti Tufan Cömert: "6,50 - 6,70 bandından kar realizasyonu tavsiye ediyoruz"

Tahvil-bono piyasasında gösterge tahvilin bileşik faizi Fitch sonrası hızlı bir şekilde düşmeye devam ederek tarihinin en düşük seviyesi rekorunu yeniledi.
     Bu haftaya yüzde 7,04 seviyesinden başlayan gösterge tahvilin bileşik faizi üst üste 5 işlem gününde sert bir şekilde düşüş kaydederek bugün yüzde 6,50 seviyesine kadar geriledikten sonra şu dakikalarda yüzde 6,58 seviyesinde dengelendi.
     Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Garanti Yatırım Stratejisti Tufan Cömert, Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı'nın gerektiği taktirde faiz koridorunun yüzde 5 olan alt bandında da indirime gidebileceğini açıklamasının da tahvil-bono piyasasında alışları güçlendirdiğini belirterek değerlendirmesine şöyle devam etti:
     "Enflasyonda istikrar kazanılması ile birlikte TCMB'nin gevşek para politikası bundan sonraki dönemde de sürecektir. Hatta aylık repo ihaleleri ile verilen likiditesinin bol tutulması ile fonlama maliyetinin daha da düşmesi mümkün. Ancak bu beklentinin büyük ölçüde satın alındığını düşünüyoruz."
     Cömert ayrıca, gösterge tahvilin bileşik faizinde yüzde 6,50 - 6,70 bandının destek seviyesi olduğunu ve bu seviyeden kar realizasyonu yapılmasını tavsiye ettiğini ifade etti.
    
    
    

Bu haberi 150 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir