Gösterge tahvilin bileşik faizi 6 haftanın en yükseğinde

  • Yazı boyutu
Gösterge tahvilin bileşik faizi 6 haftanın en yükseğinde

Gösterge tahvilin bileşik faizi 6 haftanın en yükseğinde

Tahvil-bono piyasasında gösterge tahvilin bileşik faizi, açıklanan Aralık ayı enflasyon verilerinin ardından 6 haftanın en yükseği olan yüzde 6,29'a yükseldi.
     Güne yüzde 6,16'dan başlayan gösterge tahvilin bileşik faizi bir haftadır içinde bulunduğu dar bandı, açıklanan Aralık ayı enflasyon verisinin ardından yukarı yönlü kırarak yükselişe geçti.
     Analistler, Aralık ayı TÜFE'nin piyasa beklentilerine paralel olarak yüzde 0,38 artış göstermesinin zaten Merkez Bankasının son kararından sonra azalan faiz indirim beklentisini iyice azalttığını, bunun da kar satışlarının etkisinin artmasına neden olduğunu belirtiyor.
     Gösterge tahvilin bileşik faizinin yükselişinin sınırlı kalacağını ve yatay bantta hareketin devam etmesinin daha olası olduğunu vurgulayan analistler, teknik olarak 6,30 ve 6,45 seviyelerinin direnç olarak takip edileceğini, yüzde 6,15 seviyesinin ise destek konumuna gelebileceğini tahmin ediyor.
    
    
    

Bu haberi 135 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir