Globalturk ve SEAF'ten KOBİ'ler için işbirliği -ABD'li girişim sermayesi fonu SEAF, Globalturk…

  • Yazı boyutu
Globalturk ve SEAF'ten KOBİ'ler için işbirliği
  -ABD'li girişim sermayesi fonu SEAF, Globalturk…

Globalturk ve SEAF'ten KOBİ'ler için işbirliği -ABD'li girişim sermayesi fonu SEAF, Globalturk Capital ile yaptığı münhasır işbirliği anlaşması ile Türkiye'ye giriyor

ABD'li girişim sermayesi fonu SEAF, Globalturk Capital ile yaptığı münhasır işbirliği anlaşması ile Türkiye'ye giriyor.
     Yapılan açıklamaya göre, Globalturk Capital ile ABD'li Small Enterprise Assistance Fund (SEAF) Girişim Sermayesi Fonu, Türkiye ve yurtdışında büyümeyi amaçlayan Türk şirketlerine yeni yatırım fırsatları yaratmak üzere münhasır işbirliği anlaşması imzaladı.
     Türkiye'de 20 yıla yakın süredir halka arz, uluslararası şirket satın alma, şirket evlilikleri ve girişim sermayesi deneyimi olan Globalturk Capital ve yükselen pazarlarda yer alan SEAF, bu anlaşma ile kanıtlanmış teknolojileri iş modellerinde kullanan şirketlere, sermaye veya borç şeklinde yatırım yapmayı, sermaye kısmının ise 1-7 milyon dolar arasında olmasını hedefliyor.
     Globalturk Capital'in kurucu ve yönetici ortağı Barış Öney yeni işbirliği ile ilgili olarak, "SEAF ile birlikte şu ana kadar girişim sermayesi fonları tarafından henüz dokunulmamış bir pazarı hedefliyoruz. Hem ülkemizde hem de yurtdışında büyümek isteyen Türkiye'nin önde gelen KOBİ'lerine ilk kez ciddi anlamda kurumsal bir fon, seçici olarak yatırım yapıyor olacak" değerlendirmesini yaptı.
     İşbirliğinin ilk adımı olarak SEAF'ın eş-kurucusu ve İcradan Sorumlu Yönetim Kurulu Başkanı Bert van der Vaart, Globalturk Capital'in Danışma Kurulu'na girerken, Öney ise SEAF'in Kafkaslar Büyüme Fonu ve Orta ve Doğu Avrupa Bilişim Fonu Yatırım Komitelerine atandı.
    
    
    

Bu haberi 524 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir