"Global Üniversiteli Girişimci Yarışması"

  • Yazı boyutu
"Global Üniversiteli Girişimci Yarışması"

Vodafone Türkiye sponsorluğunda düzenlenen yarışma için başvurular 30 Eylül'de sona eriyor

Vodafone Türkiye'nin ana sponsor olduğu Global Üniversiteli Girişimci Yarışması için başvurular, Akbank'ın da katkılarıyla sürüyor. Yarışmaya başvular "www.universiteligirisimci.com" üzerinden 30 Eylül'e kadar yapılabilecek.
     Yapılan açıklamaya göre, Türkiye'deki girişimcilik potansiyeli ve nitelikli insan kaynağını geliştirmeye büyük önem veren Vodafone'un ana sponsorluğunda, Akbank'ın katkılarıyla düzenlenecek Global Üniversiteli Girişimci Yarışması için başvurular alınmaya devam ediyor.
     En az 6 ay önce şirket kurmuş ve üniversitede okuyan genç girişimcilere kapılarını açan yarışmanın Türkiye elemelerinde birinci olan girişimci, 17 - 19 Kasım tarihlerinde New York'ta gerçekleşecek büyük finalde Türkiye'yi temsil edecek ve 200 bin dolarlık büyük ödülü kazanarak parlak fikirlerini hayata geçirme sansı yakalayacak.
     Global Student Entrepreneur Awards (GSEA) tarafından tüm dünyadaki üniversiteler arasında girişimciliği teşvik etmek amacıyla düzenlenen ve bu yıl Türkiye ayağı Vodafone Türkiye ana sponsorluğunda, Akbank'ın katkılarıyla ve Bizz Consulting işbirliğinde gerçekleşecek Global Üniversiteli Girişimci Yarışması'nın başvuruları 30 Eylül 2012 tarihine kadar "www.universiteligirisimci.com" üzerinden devam edecek.
     Türkiye elemelerinde genç yarışmacıların girişimleri; aralarında Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray, Akbank Genel Müdür Yardımcısı Cenk Kaan Gür, TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Sabancı, KAGİDER Yönetim Kurulu Başkanı Gülden Türktan, Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı Faruk Eczacıbaşı, Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mustafa Boydak, Capital ve Ekonomist Dergileri Yayın Direktörü Rauf Ateş gibi isimlerin bulunduğu, iş dünyasının önde gelen aktörlerinden oluşan 13 kişilik bir jüri tarafından değerlendirilecek.
     Yapılacak son değerlendirme ile belirlenecek Türkiye birincisinin dışında, yarışmada "Sosyal Etki", "Geleceği Gören Girişimci", "Mobil İnternet Girişimcisi (Vodafone Özel Ödülü)" ve "İnovasyon" olmak üzere 4 kategoride ödüller verilecek. "Vodafone Özel Mobil Internet Kategorisi"nde yarışmacılar, birinciliğin yanında Vodafone Smart Tab 10 için de yarışacak.
    
     -Global Üniversiteli Girişimci Yarışması hakkında-
    
     1998 yılında kurulan Global Student Entrepreneur Awards (GSEA) tarafından, gelecek kuşak girişimcileri desteklemek amacıyla düzenlenen Global Üniversiteli Girişimci Yarışması, her yıl değer yaratan girişim ve fikirleri ile dünyanın dört bir yanından gelen üniversite öğrencilerini ağırlıyor.
     Minimum altı aylık bir geçmişe sahip, kendine ait bir şirketi olan, iş dünyasına başlangıç adımını atmış genç girişimcilerin katılabildiği yarışmanın ülke bazlı elemeleri; ABD, İngiltere, Kanada, İsveç, Meksika, Almanya, Hindistan, Çin Ve Güney Afrika'nın da aralarında bulunduğu 44 ülkede gerçekleştiriliyor.
     Yarışmanın Türkiye elemeleri ilk kez geçtiğimiz yıl hayata geçirilmiş; 126 genç girişimcinin başvurduğu yarışmada, kurduğu internet şirketi ile Mustafa Acet Türkiye'yi New York'ta yapılan dünya finalinde temsil etme hakkı kazanmıştı.
    
    
    


Bu haberi 487 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir