Global Menkul Değerler Stratejisti Gökhan Uskuay: -"Bundan sonra ECB izlemede kalacak, istenen…

  • Yazı boyutu
Global Menkul Değerler Stratejisti Gökhan Uskuay:
  -"Bundan sonra ECB izlemede kalacak, istenen…

Global Menkul Değerler Stratejisti Gökhan Uskuay: -"Bundan sonra ECB izlemede kalacak, istenen etkiler oluşmadığı taktirde gösterge faiz oranlarını 25 baz puan daha indirecek"

Global Menkul Değerler Stratejisti Gökhan Uskuay, Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) faiz indirimine ilişkin, "Bundan sonra ECB izlemede kalacak, istenen etkiler oluşmadığı taktirde gösterge faiz oranlarını 25 baz puan daha indirecek" değerlendirmesini yaptı.
     Uskuay, konuya ilişkin görüşlerini AA muhabiriyle paylaşırken, şunları kaydetti:
     "ECB gösterge faiz oranını ve mevduat faiz oranını 25 baz puan düşürdü. İkisinin aynı anda düşürmesi ekonomide büyümeye yönelik güçlü bir etki yaratmasıydı. Bankacılık fonlama kanalına etki etmek, iki tane LTRO ihalesi ile gerçekleşmeyen kredi kanalarını kendisi genişletmek istedi. ECB'nin iki ayrı kanala yaptığı bu müdahale sonrasında izlemede kalmasını bekleyebiliriz. ECB'de yeni bir LTRO operasyonu konuşulmadığı belirtildi. Bundan sonra ECB izlemede kalacak, istenen etkiler oluşmadığı taktirde gösterge faiz oranlarını 25 baz puan daha indirecek."
    
    
    

Bu haberi 181 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir