Global Finance Akbank'ı "Türkiye'nin en iyi bankası" seçti

  • Yazı boyutu
Global Finance Akbank'ı "Türkiye'nin en iyi bankası" seçti

Global Finance Akbank'ı "Türkiye'nin en iyi bankası" seçti

Global Finance, sağlıklı ve sürdürülebilir yüksek büyüme performansı ve alternatif dağıtım kanallarındaki etkinliği sebebiyle Akbank'ı bir kez daha "Türkiye'nin En İyi Bankası" olarak seçti.
     Akbank'tan yapılan açıklamaya göre, uluslararası finans yayınlarından Global Finance tarafından düzenlenen, "Dünyanın En İyi Bankaları" değerlendirmesinin 2012 sonuçları açıklandı. 13 Ekim'de Tokyo'da, IMF toplantıları sırasında gerçekleştirilen ödül törenine seçkin uluslararası bankalar ve üst düzey yöneticileri katılıdı. Akbank, Dünyanın En İyi Bankaları 2012 değerlendirmesinde Global Finance tarafından bir kez daha "Türkiye'nin En İyi Bankası" seçildi.
     Global Finance Editörü ve Yayıncısı Joseph Giarraputo, açıklamada yer verilen değerlendirmesinde, bu yıl 19.'su düzenlenen ödüllerde büyük bir çekişme yaşandığını vurgulayarak şunları ifade etti:
     "2012 yılı Merkez Bankası'nın zorunlu rezervlere getirdiği artış ve uyguladığı sıkı para politikası ile şekillenen zorlu bir yıl oldu. Akbank uluslararası finansal piyasalarda yaşanan çalkantılara rağmen mevduat ve kredilerini sağlıklı ve sürdürülebilir şekilde büyütmeye devam etti. Diğer yandan, banka kurumsal, ticari, bireysel, özel bankacılık segmentlerinde, KOBİ Bankacılığında ve dış ticaret işlemlerinde de yenilikçi ürün ve hizmetleriyle öne çıktı. Akbank ayrıca Alternatif Dağıtım Kanallarını da başarılı şekilde genişletmeyi ve müşteri memnuniyetini yükseltmeyi sürdürdü. Bankacılığın tüm alanındaki başarılı performansı ile Akbank özsermaye ve aktif karlılığını güçlü bir şekilde devam ettiriyor."
     Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil de Akbank'ın sağlıklı ve karlılık içinde büyümeye odaklandığını vurgulayarak, şöyle devam etti:
     "Akbank Türkiye'nin en modern, en yenilikçi ve dinamik kuruluşlarından biri. Kurulduğumuz günden bu yana Türk bankacılık sektöründe pek çok yeniliğe imza attık. Bankamızın başarılı stratejisi dünyanın önde gelen üniversitelerinden Harvard'da vaka çalışması olarak okutuluyor. Türkiye'nin en değerli bankacılık markasıyız. Başarılı geçmişimizle gurur duyuyoruz. Ancak yaptıklarımızla yetinmiyoruz, başarı çıtamızı epey yükselttik. 16 bin Akbank'lı ile birlikte tüm motivasyonumuz ve enerjimizle 'Kalıcı Liderlik' için çalışmalarımızı sürdürüyoruz."
    
    
    

Bu haberi 128 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir